TERAZ28°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Rak nie poczeka, zgłaszajcie się do lekarza

A.Wolski
Artur Wolski pon., 27 kwietnia 2020 12:05
Onkolodzy zauważyli, że wielu pacjentów z rakiem nie zgłasza się na leczenie, a Ci, którzy mają symptomy choroby nowotworowej na badania. Powodem jest obawa o zakażenie koronawirusem. Lekarze jednak podkreślają: rak nie poczeka i zapewniają o najwyższych standardach bezpieczeństwa w klinikach onkologicznych.
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Mimo epidemii pacjentów chorych na nowotwory leczy m.in. Specjalistyczny Szpital Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

 

- Od początku epidemii stoimy na stanowisku, że nie możemy przerwać leczenia, bo koronawirus nie zatrzymuje choroby nowotworowej – podkreśla Jacek Stępnicki, rzecznik prasowy placówki. - Stąd wdrożenie działań ochronnych, takich jak kontrola stanu zdrowia osób wchodzących do poradni i szpitali, ograniczenie wstępu dla osób towarzyszących chorym, tworzenie miejsc wyizolowanych, aktualizowane komunikaty na stronie internetowej nu-med.pl, itp. Poczyniliśmy także wiele starań związanych ze zdobyciem środków ochrony bezpośredniej: maseczek, przyłbic, fartuchów ochronnych, płynu dezynfekcyjnego, itp. W pierwszych dniach epidemii część zakupiliśmy po zaporowych cenach, by zabezpieczyć naszą Kadrę, bez której nasze poradnie i szpitale nie mogłyby działać. W ostatnich tygodniach dostaliśmy znaczną pomoc w zakresie środków ochrony bezpośredniej z rezerwy rządowej. W pomoc włączyła się Fundacja, która prowadzi zbiórkę na zakup urządzeń medycznych do odkażania pomieszczeń. Hasło zbiórki to #BrońONKOLOGIĘ przed epidemią https://zrzutka.pl/kzyd4j - dodaje rzecznik NU-MED.

 

Jak do tej pory przed koronawirusem szpital „broni” pacjentów i kadrę, skutecznie. - Nie planujemy wstrzymania leczenia, czy też wizyt. Część porad i konsultacji przenieśliśmy do przestrzeni zdalnej – w ramach teleporad. Oczywiście nie wykluczamy krótkotrwałych utrudnień wywołanych epidemią. Licząc na wyrozumiałość zapewniamy, że ciągłość leczenia pacjentów jest najważniejszym naszym zadaniem. Pacjent onkologiczny nie może czekać z leczeniem na koniec epidemii, którego nikt nie może przewidzieć – mówi Jacek Stępnicki.

 

Wszelkie informacje nt.: leczenia onkologicznego pod nr telefonów: Rejestracja: 44 786 01 00 oraz Koordynatorzy ds. Pacjenta: 515 491 232, 790 223 981, 730 993 874.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 8

    reklama

    Dla Ciebie

    28°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio