TERAZ15°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

M.Jaron
M.Jaron pt., 17 listopada 2017 10:54
Ponad 3600 zgłoszeń wpłynęło do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki w Łodzi rozpoczęła się konferencja, podsumowująca pierwszy rok funkcjonowania KMZB i promująca zarówno mapę, jak i program "Dzielnicowy bliżej nas".

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Poprawki mapy są dokonywane na bieżąco - zapewnia komendant wojewódzki policji w Łodzi, Andrzej Łapiński. Samą mapę określa jako "świetne i skuteczne narzędzie".  - Jest niesamowicie pożyteczne i umożliwia nam skuteczniejszą dyslokację służby i organizowanie pracy policjantów w przestrzeni publicznej, by przeciwdziałać konkretnym zagrożeniom - powiedział nam.

 

Na terenie całego kraju zagrożenie zgłaszano 550 tysięcy razy, na terenie naszego województwa - blisko 39 tysięcy. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania i niewłaściwej infrastruktury drogowej. Zerknijcie zresztą na slajdy, z których dowiecie się, ile zagrożeń wyeliminowano i jak wiele z nich okazało się jedynie pomyłkami i żartami. Dane udostępniła nam Wydział Prewencji KWP w Łodzi. Dodajmy tylko, że łódzki garnizon zajmuje drugie miejsce pod względem skuteczności w eliminowaniu zagrożeń (14,9% zgłoszeń). Pod tym względem przoduje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku ze statystyką na poziomie 16,5%. 

reklama

Komentarze 5

~wp (gość)

17.11.2017 23:08

ta mapa to fikcja zgłoszenie znikało po kilku dniach mimo tego, że było wprowadzane i to kilka razy.



~Kulsonek (gość)

17.11.2017 12:48

Ale jaja! Narzędzie? A jak reagujecie na zgłoszenia o systematycznym przekraczaniu niedozwolonych prędkości?


~młodszy Kulson (gość)

17.11.2017 11:58

A sygnaliści, co z nimi? Jeszcze trochę cierpliwości, a statystyki będą o wiele lepsze.


~sympatyk (gość)

17.11.2017 11:55

a co z plagą narkomani i dopalczy ?


reklama

Dla Ciebie

15°C

Pogoda

Kontakt

Radio