Niestety redukcja zatrudnienia w tej instytucji wiąże się ze zmniejszeniem liczby personelu w placówkach, co przekłada się niestety na dłuższy czas obsługi interesantów.
W głównym oddziale Poczty Polskiej przy ulicy Słowackiego czas oczekiwania w kolejce 3 lutego wynosił około godziny, tak przekazali nam mieszkańcy. Dziś czyli 4 lutego, aby załatwić sprawę na poczcie trzeba poczekać krócej, bo około 30 minut.
Fala zwolnień i odejść jest już faktem. Ile osób straci pracę w Piotrkowie i regionie? Czy w powiecie piotrkowskim znajdzie się praca dla tych ludzi?
Faktycznie jest taka sytuacja, że na chwile obecną mamy zawiadomienie o przeprowadzeniu Dobrowolnych odejść i grupowych zwolnień. Poczta Polska nie ma takiego obowiązku żeby wysyłać konkretnie do każdego powiatu ile osób z danego powiatu straci pracę, bo oni zawiadamiają wszystkie urzędy Pracy w Polsce na terenie całego kraju. U nas rejestrują się na chwilę obecną pierwsze osoby zwolnione. Opiekujemy się tymi osobami i staramy się im znaleźć pracę- poinformował Arkadiusz Niecka dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Jak zapowiedział Sebastian Mikosz, transformacja Poczty Polskiej będzie przeprowadzana w kilku etapach. Pierwszy z nich, pod nazwą Poczta 1.0, zakłada wprowadzenie najpilniejszych zmian; zostaną one wprowadzone jeszcze w tym roku i obejmą m.in. obszar IT, poprawę jakości usług pocztowych, a także optymalizację zatrudnienia.
Prezes wskazał, że plan transformacji zakłada stworzenie Centrum Usług Wspólnych IT i wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, umożliwiających optymalizację i automatyzację procesów oraz sprawne i efektywne zarzadzanie organizacją.
Zgodnie z planem transformacji placówki Poczty Polskiej zostaną dostosowane do potrzeb klientów w zależności od tego, gdzie są zlokalizowane. Inną rolę będzie pełnić placówka pocztowa w małej gminie, inną w dużym mieście.
W miejscach odległych od miast poczta stanie się Centrum Obsługi Obywatela. Będzie tam można odebrać tradycyjną przesyłkę, odebrać emeryturę, ale też np. paszport lub inne dokumenty oraz kupić książki i zeszyty do szkoły. Największe placówki w miastach, poza funkcją pocztową, będą pełnić rolę placówki społeczno-kulturalnej, ale i komercyjnej galerii.
Komentarze 76
06.03.2025 08:28
Nie wszyscy emeryci chcą pieniądze mieć na koncie
05.03.2025 21:16
Powiem wam szczerze rzygać mi się chce jak widzę tą uśmiechniętą Polskę w wydaniu tej władzy
05.03.2025 15:54
A kogo to interesuje już dawno na miejscu tych pan co wydają poszedł bym na zwolnienie niech sam dyrektor poczty stanie i za......a to jest kpina z ludzi
05.03.2025 13:47
Interia informuje: "Skrócone godziny otwarcia placówek, nieobsadzone okienka, kolejki i zalegająca praca, a co za tym idzie listy i przesyłki, które z opóźnieniem docierają do odbiorców. Zwolnienia w Poczcie Polskiej rodzą chaos. - Dalsze zmniejszanie zatrudnienia sprawi, że będzie tylko gorzej - mówi Interii Robert Czyż, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty. A listonoszki dodają: - Czujemy się jak niewolnicy. Mamy pracować i o nic nie pytać.".
05.03.2025 11:57
Donald Tusk obiecał przed wyborami, że Polacy będą „mieć więcej w kieszeni, będzie taniej w polskich sklepach i będzie lepiej w każdym polskim domu”. No i "słuchajcie: mamy to". Uśmiechajcie się.