Advertisement
artykuł partnerski

Zioła na prostatę - jakie wybrać?

Środa, 08 lutego 2023
Zioła na prostatę cieszą się dużym zainteresowaniem wśród panów, który dokuczają różnego rodzaju dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego. Niezaprzeczalnym atutem ziół jest na pewno wysoka ich skuteczność. Nie można jednak zapominać o tym, że nie wszystkie zioła są pomocne. Aby fitoterapia mogła okazać się skuteczna, należy sięgnąć po dobre zioła na prostatę, których na szczęście nie brakuje.
Zioła na prostatę - jakie wybrać?

Mieszanka ziół na prostatę wydaje się być naprawdę godna zakupu. W przeciwieństwie do pojedynczo stosowanych gatunków, charakteryzuje się ona naprawdę wszechstronnymi właściwościami. Poniżej przedstawione zostały skuteczne zioła:

 

Zioło

Działanie

Ziele wierzbownicy

Okazuje się niesamowicie przydatne w walce ze stanami zapalnymi, które dotykają gruczołu krokowego. Poza tym, dzięki wierzbownicy drobnokwiatowej można zmniejszyć uczucie bolesnego parcia na pęcherz.

Kłącze perzu

Perz jest polecany w szczególności panom mającym problem z częstymi i nawracającymi dolegliwościami zapalnymi gruczołu krokowego. Działa również przeciwbakteryjnie.

Ziele skrzypu

Wykazuje działanie oczyszczające oraz moczopędne, co jest ważne w kontekście walki z przerostem gruczołu krokowego.

Owoc tarniny

Zawiera duże ilości witaminy C, która działa silnie antyoksydacyjnie. Poprawia również mikrokrążenie.

Owoc róży dzikiej

Wspiera walkę ze stanami zapalnymi gruczołu krokowego, a także z bakteriami namnażającymi się w pęcherzu.

Kwiat hibiskusa

Pomagają łagodzić podrażnienia, jak również leczyć infekcje układu moczowego.

Znamiona kukurydzy

Wykazują właściwości moczopędne. Wspierają walkę z bakteriami, które namnażając się w układzie moczowym powodują stany zapalne.

Korzeń pietruszki

Posiada działanie moczopędne, co jest szczególnie istotne w przypadku infekcji układu moczowego.

Liść pokrzywy

Działa oczyszczająco, moczopędnie, a  przy tym zwiększa produkcję testosteronu.

 

Dobre zioła na prostatę - dlaczego warto je pić, a kiedy pójść do lekarza?

 

Dobre zioła na prostatę zasługują na uwagę mężczyzn przede wszystkim dlatego, że są:

 

  • skuteczne,

  • wydajne,

  • bezpieczne,

  • stosunkowo tanie,

  • ogólnodostępne.

 

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zioła nie mogą być traktowane jako zamiennik leczenia, jeżeli jest ono konieczne. Jeżeli doświadczamy trudności z oddawaniem moczu, dokucza nam ból oraz dyskomfort gruczołu krokowego, szybko powinniśmy udać się do lekarza. Dzięki konsultacji możliwe będzie postawienie odpowiedniej diagnozy oraz leczenie. Zioła w wielu przypadkach można stosować wspomagająco, ale jeśli mamy brać leki, stosowanie ziół należy przedyskutować z lekarzem. 

 

Jakie zioła na prostatę - postaw na ProstamHerbs

 

 

To, jakie zioła na prostatę będziemy pili jest niesamowicie ważne. Swoją uwagą warto obdarzyć na pewno mieszankę ziołową ProstamHerbs. W jej składzie znajdziemy takie dobroczynne gatunki jak: wierzbownica drobnokwiatowa, pokrzywa zwyczajna, znamiona kukurydzy, korzeń pietruszki, kłącze perzu czy ziele skrzypu – więc bardzo dużo korzystnych składników. Dzięki zawartości wymienionych gatunków, mieszanka, o której mowa ma szansę być skuteczna i bezpieczna.

 

Jak działa ProstamHerbs?

  • zawiera skrzyp i pokrzywę – mają one właściwości moczopędne,

  • ma właściwości antyseptyczne,

  • pomaga zredukować stany zapalne dróg moczowych,

  • wspomaga przy stanach zapalnych gruczołu krokowego.

 

Zioła na prostatę - kiedy rozpocząć ich picie?

 

Zioła na prostatę powinny być stosowane jeszcze zanim dopadną nas kłopoty związane z przerostem gruczołu krokowego. Jeżeli zadbamy o profilaktykę, być może uda nam się ich uniknąć bądź zmienić ich natężenie. Poza tym, w wielu przypadkach mogą one wspomagać leczenie, jeżeli jest ono konieczne. Dzięki systematycznemu piciu ziół, istnieje duża szansa na to, że zwiększy się komfort naszego życia. 

 

Zioła na prostatę - jak wspomóc ich działanie?

 

Zioła na prostatę mają szansę okazać się naprawdę pomocne. Niemniej jednak, nie należy poprzestawać wyłącznie na ich piciu. Jeżeli zależy nam na uniknięciu bądź zmniejszeniu problemów związanych z przerostem gruczołu krokowego, powinniśmy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w warzywa i owoce. Unikajmy natomiast cukru, tłustych produktów i czerwonego mięsa. Ponadto, w profilaktyce dolegliwości związanych z przerostem gruczołu krokowego dużą rolę odgrywa systematyczna aktywność fizyczna. Nie zapominajmy także o nawodnieniu organizmu, zwłaszcza podczas uprawiania sportu. 

 

Zobacz również to zestawienie ziół na prostatę: https://ktomalek.pl/blog/ziola-na-prostate-dlaczego-warto/w-1784

 

Podsumowanie

 

Podsumowując, bez trudu można wysnuć wniosek o dużej skuteczności ziół na prostatę. Są one szczególnie pomocne, jeśli stosuje się je systematycznie i w formie mieszanek. Przed zastosowaniem konkretnej herbatki ziołowej, musimy jednak upewnić się co do tego, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do jej picia. Poza tym, zioła w żadnym razie nie mogą nam zastępować wizyty u lekarza specjalisty. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat