Zapadły pierwsze ważne decyzje w Woli Krzysztoporskiej

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Środa, 08 maja 202417
Nowo wybrani radni gminy Wola Krzysztoporska i wybrany na kolejną kadencję wójt Roman Drozdek złożyli ślubowanie podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Rady Gminy, która odbyła się 7 maja 2024 r. Poznaliśmy też nazwiska nowej przewodniczącej i wiceprzewodniczącej Rady Gminy.

Ładuję galerię...

Uroczystą sesję otworzył radny senior Grzegorz Konecki, gratulując wszystkim, którzy uzyskali społeczny mandat. Nowi radni odebrali z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Iwony Kazubskiej stosowne zaświadczenia o wyborze. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu członkowie Rady Gminy złożyli ślubowanie.


W tajnym głosowaniu wybrano także prezydium Rady Gminy Wola Krzysztoporska. Przewodniczącą została wybrana jednogłośnie Kamila Kaczorowska.

Jest mi niezmiernie miło, że obdarzyli mnie państwo takim zaufaniem. Liczę na dobrą współpracę nie tylko ze mną, ale także z zarządem gminy, z wójtem. Wierzę, że dobro naszych mieszkańców i rozwój naszej gminy leży nam wszystkim jednakowo na sercu. Przed nami trudne decyzje, odpowiedzialna i wymagająca praca, ale myślę, że podołamy temu zadaniu. Jeszcze raz dziękuję za powierzenie mi funkcji przewodniczącej Rady Gminy – mówiła nowo wybrana przewodnicząca.

Wiceprzewodniczącą Rady Gminy została Edyta Michalak (13 głosów „za”, 2 „przeciw”).


Poza radnymi ślubowanie złożył również wójt. Dla Romana Drozdka to już to już szósta kadencja na tym stanowisku (od 2002 r.).

Przed nami wielkie wyzwania i trudna praca, by wypełnić oczekiwania i zobowiązania, jakie złożyliśmy mieszkańcom gminy. Do pełnienia tej funkcji, która jest dla mnie zaszczytem, podchodzę z wielką odpowiedzialnością. Na pewno nie ominą nas trudności, ale będzie także satysfakcja, że jako kreatorzy naszej małej ojczyzny, kreatorzy oczekiwań naszych wyborców, wypełnimy to zadanie. Przed mami żmudna praca. Dziś proszę, podobnie jak w 2018 r. o współpracę, solidarność, stanięcie ponad podziałami, by móc po zakończeniu naszej wspólnej pracy powiedzieć o kolejnym rekordzie. A dodam, że w minionej kadencji taki rekord w postaci 105 mln na inwestycje udało się osiągnąć – mówił do nowo wybranych radnych wójt, jednocześnie gratulując i prosząc o współpracę. – Budżet na przyszły rok w dużej mierze jest już zaplanowany (inwestycje wieloletnie), ale państwa kreatywność, pomysłowość i racjonalność z pewnością pozwoli go jeszcze poprawić. Liczę na współpracę, solidarność i merytoryczne podejście do rozwiązywania problemów mieszkańców – mówił Roman Drozdek.

 

Nową Radę Gminy Wola Krzysztoporska kadencji 2024 – 2029 tworzą:
Robert BRZOZOWSKI, Michał GAWORCZYK, Beata GAWRYSZCZAK, Bożena GRUSZCZYŃSKA, Krzysztof JARZĄBEK, Kamila KACZOROWSKA, Grzegorz KONECKI, Katarzyna KUCIAPA, Magdalena MAGIERA, Edyta MICHALAK, Natalia STELMASZCZYK, Marzena STĘPIEŃ, Hubert SYREK, Tomasz WITKOWSKI, Tomasz WOSZCZYK.

 

Podczas sesji wybrano także składy komisji Rady Gminy

 

Komisja Rewizyjna
Beata Gawryszczak (przewodnicząca)
Krzysztof Jarząbek
Katarzyna Kuciapa
Natalia Stelmaszczyk
Hubert Syrek

 

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Grzegorz Konecki (przewodniczący)
Katarzyna Kuciapa
Magdalena Magiera

 

Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego
Krzysztof Jarząbek
Magdalena Magiera
Natalia Stelmaszczyk
Tomasz Witkowski
Tomasz Woszczyk

 

Komisja Samorządowa, Oświaty, Kultury i Sportu
Robert Brzozowski
Bożena Gruszczyńska
Marzena Stępień
Tomasz Woszczyk

 

Komisja Zdrowia, Spraw Socjalnych i Porządku Publicznego
Robert Brzozowski
Michał Gaworczyk
Bożena Gruszczyńska
Hubert Syrek

 

 

Przewodniczących trzech ostatnich komisji wybiorą ich członkowie spośród swojego składu na pierwszym posiedzeniu.

 

Warto dodać, iż w związku ze zmianą systemu informatycznego do obsługi sesji Rady Gminy transmisja z obrad, jak i porządek posiedzenia będą dostępne dla mieszkańców pod nowym adresem: https://wolakrzysztoporska.posiedzenia.pl/


Pod tym adresem można oglądać posiedzenia online (czyli na bieżąco w Internecie) i bezpośrednio śledzić głosowania, które są głosowaniami imiennymi. W każdej chwili będzie można sprawdzić, jak konkretny radny głosował w danej sprawie. Pod wyżej podanym linkiem będzie też można znaleźć porządek obrad i treść poszczególnych uchwał, a po sesji także zarchiwizowane nagranie obrad.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rolnik57 ~Rolnik57 (Gość)09.05.2024 08:45

Biedny Zbyszek... tak liczył, że wygra , ale się nie udało...

50


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)08.05.2024 16:14

To chyba dawno nie byłeś na wycieczce po gminie i nie masz pojęcia ile się przez te 22 lata zmieniło dookoła a nie tylko we Woli jak za poprzedników Wola piekna a cała gmina zaniedbana.

33


nie nie ~nie nie (Gość)10.05.2024 06:55

Nigdy współpraca z takim wójtem.

41


kosmetyczna zmiana ~kosmetyczna zmiana (Gość)09.05.2024 16:26

Jedna "uczona w piśmie" w mowie niekoniecznie zastąpiona drugą. A nowy stary pan skarbnik już nie stoi na palcach jak na zdjęciu z pożegnania poprzedniej ekipy.

20


Lubię Kozierogi ~Lubię Kozierogi (Gość)09.05.2024 13:04

Propozycja dla radnych, a może tak dietki troszkę w dół , bo teraz są nieprzyzwoicie wysokie - co Wy na to radni?

40


krężna ~krężna (Gość)09.05.2024 12:47

Ta rada to rada w ktorej sie bedzie mówic pieniędzy brak !!!!

00


soltysik ~soltysik (Gość)09.05.2024 11:16

Niedługo wybory sołtysów: już są podchody żeby porobić i wybrać swoich sołtysów.

10


Wolusek ~Wolusek (Gość)08.05.2024 10:47

Kto by nie był w radzie, kto by nie został przewodniczącym, ten okręt tonie.

54


piniądz ~piniądz (Gość)09.05.2024 07:33

Rekordzista wójtem? Litości Rekordzisto z Woli Rokszyckiej. Skończyło się źródełko darmowych pieniędzy: Ziemby nie ma w województwie, powiatu nie udało się przejąć, kilku radnych wyleciało. O czym ty Romek mówisz? Przecież już ględzisz do ludzi że piniędzy nie ma i nie będzie.

31


Kaśka ~Kaśka (Gość)08.05.2024 10:57

Teraz biegusiem wybory sołtysów zrobić, po wywalać tych co nic nie robią albo są przeciwni gminie

52


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat