Z okazji Święta Niepodległości zapraszają na… dyktando

Sobota, 11 listopada 20231
To na pewno jedna z ciekawszych inicjatyw z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Jeden z portali edukacyjnych zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim dyktandzie. Za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł potrzebującym. W tym roku środki otrzymają podopieczni domu dziecka.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Jest to już czwarta edycja tego wydarzenia, a udział w nim jest bezpłatny. Dyktando odbędzie się 11 listopada w godzinach popołudniowych. Obowiązuje podział na pięć kategorii wiekowych, tak aby każdy mógł rozwiązać tekst o odpowiednim poziomie trudności.

Szkoła, która będzie najliczniej reprezentowana w dyktandzie, wskaże dom dziecka, do którego trafią zebrane środki. Dlatego warto uczestniczyć licznie w wydarzeniu. Każdy uczestnik będzie mógł określić "swoją" szkołę - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice – wyjaśniają organizatorzy.

 

Dyktando zostanie specjalnie przygotowane na tę okazję. Będzie poruszało wątki patriotyczne, wspominało znane wydarzenia i słynne postacie. 

Zadanie będzie można rozwiązać w aplikacji ZDAY, a rywalizacja w najmłodszej kategorii wiekowej rozpoczyna się od godz. 16:00 i przez kolejne stopnie trudności potrwa do 20:00.4

 

Szczegóły wydarzenia, w tym godziny rozpoczęcia dyktanda dla poszczególnych grup wiekowych, znajdują się na stronie: www.zday.pl.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatni raz ~Ostatni raz (Gość)11.11.2023 08:28

Czy dyktando będzie PO niemiecku, czy jeszcze Polskie?

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat