Jest potrzeba organizowania tego typu działań skierowanych do uczniów. Bezpieczeństwo to bardzo szeroko rozumiane pojęcie. W dzisiejszych czasach pojawia się i cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. My na co dzień pracujemy z dziećmi i podejmujemy te tematy, a konkurs jest takim podsumowaniem naszych działań - Anna Sołtys Dobrowolska, pedagog SP nr 11, członek jury.
Konkurs został podzielony na dwa bloki: plastyczny, w ramach którego uczniowie wykonywali plakaty oraz muzyczny, gdzie zadaniem uczniów było nagranie piosenki.
Przede wszystkim braliśmy pod uwagę kreatywność uczniów w doborze przedstawienia tematu konkursu. Oczywiście też estetykę i pomysłowość wykonania prac, bo to jest chyba najważniejsze w trakcie tworzenia pracy plastycznej - Ilona Trojan, nauczyciel plastyki w SP nr 11, członek jury.
Jury miało ciężki orzech do zgryzienia.
Pod ocenę zostały poddane 43 plakaty. Zostały one wykonane różnymi technikami, wśród których wyróżnić można rysowanie kredką, malowanie farbami czy wyklejanki. Przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia.
Jeżeli chodzi o piosenkę. W zmaganiach konkursowych wzięło udział osiem klas. Utwory prezentowali soliści, grupy uczniów oraz całe klasy. Jury przyznało pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
Zwycięzców poznamy 15 czerwca. Plakaty wykonane przez uczniów będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w Mediatece 800-lecia a zwycięską piosenkę będzie można usłyszeć na antenie Radia Strefa FM.