Advertisement

Wysłali PIT-y w kosmos. Happening przedstawicieli partii Korwin

Strefa FM Piątek, 30 kwietnia 2021360431
Przedstawiciele KORWiNa wyrazili swój sprzeciw wobec podatku dochodowego jako nieefektywnego i niesprawiedliwego. Na znak protestu symbolicznie „wysłali PIT-y w kosmos", podpinając wielkoformatowe kopie rozliczeń podatkowych pod baloniki z helem.

Ładuję galerię...

Konferencja prasowa połączona z happeningiem odbyła się w piątkowe popołudnie przed budynkiem Urzędu Skarbowego przy ul. Wroniej 65 w Piotrkowie. - Każdy obywatel do 30 kwietnia musi złożyć wszystkie swoje informacje, które mają wpływ na jego budżet domowy i majątek. Musi „spowiadać się” w Urzędzie Skarbowym z tego, co ma. W naszej ocenie podatek dochodowy jest instrumentem inwigilacyjnym, który istnieje po to, aby ścigać i szpiegować obywateli. Wbrew pozorom ten podatek zajmuje pracownikom skarbówki większość czasu pracy, natomiast wpływy są niewymiernie niskie. Chcemy wpłynąć na władze, aby ten podatek stopniowo zmniejszać i docelowo go zlikwidować. Dla przykładu, Rumunia znacząco obniżyła podatek VAT i podatek dochodowy, co spowodowało znaczne wpływy do budżetu państwa i napływanie nowych inwestorów - wyjaśniał Maciej Zadumiński, wiceprezes okręgu piotrkowskiego partii Korwin.


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Targowica-Konfederac ~Targowica-Konfederac (Gość)04.05.2021 07:55

Konfederaci zniweczyli wszystkie reformy przeprowadzone w ostatnich latach, wprowadzając w państwie warcholstwo i nepotyzm. Spowodowali paraliż prawny sądów i wojewodów. Spowodowali ogromny wzrost cen i krach bankowy. W ciągu roku oddali państwo pod władzę Kościoła i Rosji. Konfederaci zapłacili za zdradę niespełna dwa lata później, podczas Insurekcji Kościuszkowskiej - większość z nich zawisła na szubienicach.

10


Ot co. ~Ot co. (Gość)01.05.2021 22:36

Z tej głupoty się wyrasta.

42


Skąd ich biorą. ~Skąd ich biorą. (Gość)01.05.2021 22:38

Proponuję, aby się nie męczyli w tej przefiskalizowanej Polsce i przenieśli się do krajów bez podatków np Somalii, czy Bangladeszu. Będą wtedy wiarygodni, bo na razie to blaznują.

22


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)02.05.2021 22:31

Temat mocno rozmija się z wydarzeniem- mogli się bardziej postarać i puścić rakietę, a nie4 balony, które nawet pułapu 100 metrów nie przekroczą i są zwykłymi śmieciami ...

11


ofkors ~ofkors (Gość)01.05.2021 16:43

to może zrezygnują z dróg, szkoły, straży pożarnej, karetek pogotowia, szpitali, policji. wojska, sądów. Te wszystkie instytucja mamy dzięki płaceniu podatków.

62


Wujek ~Wujek (Gość)02.05.2021 11:21

Wnusiu :)

20


Gośc ~Gośc (Gość)02.05.2021 11:20

Ile mają lat ci ludzie??? Ile zarobili do tej pory??? Niech oddadzą subwencję oświatową za lata kiedy uczęszczali do szkoły, dopłaty do obiadów szkolnych, a od początku... koszt porodówki i szczepień ochronnych itp. I się okaże, że w tym wieku jeszcze nic nie zarobili, tylko przez 20 lat brali z sytemu za darmo!!! Niech oddają z odsetkami!!!

61


x ~x (Gość)01.05.2021 20:42

Wszyscy Korwinowscy powinni sami płacić np. za szpital i mieć zakaz pracy w budżetówce.

62


były księgowy ~były księgowy (Gość)01.05.2021 11:17

Pracowałem w latach 80-tych jako księgowy i... łza się w oku kręci, jak się wspomina, jak to wszystko było wtedy proste! Dziecinnie prosty, w porównaniu z VAT-em, jednokrotny podatek obrotowy, jeszcze prostszy podatek od płac, zamiast obecnego PIT-u dla pracowników (przepisy regulujące ten podatek mieściły się na... połowie strony w Dzienniku Ustaw!), co prawda więcej zarabiający płacili jeszcze tzw. podatek wyrównawczy, ale to tylko... kolejne 1,5 strony przepisów w tej samej ustawie! Pytanie zasadnicze: Czy obecne koszmarnie skomplikowane (a koszmar ten się wciąż powiększa!) przepisy są koniecznością w związku ze zmianami ustrojowymi, czy rzeczywistość gospodarcza jest dziś aż tak dalece bardziej skomplikowana, że inaczej się nie da, czy może wynika to z woli politycznej, nacisków lobbystów, przeróżnych innych względów, a przy dobrej woli i braku tych nacisków, albo odporności na nie, można byłoby napisać materialne prawo podatkowe (oczywiście od nowa, bo inaczej się nie da) dostosowane do dzisiejszych realiów gospodarczych, ale o wiele prościej?... Osobno trzeba podejść do VAT-u, bo tu nas wiążą unijne dyrektywy, natomiast w podatkach dochodowych można dużo zrobić nie łamiąc prawa unijnego. Ale zmiany idą w odwrotnym kierunku. Nie widać wcale woli politycznej, żeby ten koszmar przerwać. Ustawa o podatku PIT- w pierwsze wersji z 1991 r. liczyła 16 stron tekstu. Ogłoszony w 2020 tekst jednolity zajmuje bez załączników (których też nie było w tekście pierwotnym) ponad 160 stron! A więc razy 10! Czy jest gdzieś granica? Może, jeśli nic się nie zmieni, za kilka lat ustawa o podatku PIT będzie liczyła 1000 stron, bo będą wprowadzane wciąż nowe ulgi, zwolnienia, wyjątki i wyjątki od wyjątków, jeszcze bardziej rozbudowana skala podatkowa, jeszcze bardziej zagmatwane przepisy o kosztach uzyskania itd. Jeszcze raz pytam: czy rzeczywiście nie ma od tego odwrotu i trzeba dalej brnąć w ten koszmar?...

90


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.05.2021 23:00

Ile wynosi średnia ilość narcyzów w partii Korwin ??
Nazywanie partii nazwiskiem przynosi pecha, o czym inteligentny Janusz powinien wiedzieć ...

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat