Wypadek z udziałem motocyklisty

PolicjaBełchatów Środa, 05 czerwca 20246
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Tym razem kierująca toyotą nie zastosowała się do tej zasady i doprowadziła do zderzenia z motocyklistą w Bełchatowie na ulicy Czyżewskiego. W wyniku tego wypadku 36-letni motocyklista trafił do szpitala.
Fot.: Policja Fot.: Policja

Ładuję galerię...

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (03.06.2024), przed godziną 8.00, w Bełchatowie na ulicy Czyżewskiego. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierująca toyotą corollą, 32-letnia mieszkanka Bełchatowa, skręcając w lewo na parking pod punkt handlowy, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 36-letniemu motocykliście, mieszkańcowi Bełchatowa. Motocyklista, z urazem odniesionym na skutek zdarzenia, został przetransportowany do bełchatowskiego szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Szczegóły zdarzenia drogowego, pod nadzorem prokuratury wyjaśniają śledczy z Wydziału do spraw Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności za kierownicą. Kierujących samochodami prosimy, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego, zderzenie z samochodem może mieć tragiczne skutki. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać manewry innych kierowców - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, Oficer Prasowy KPP w Bełchatowie.

Policja apeluje: Przed wykonaniem manewru skrętu, wyprzedzania, omijania upewnijmy się, czy będzie on bezpieczny. Przestrzegajmy przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Pamiętajmy też, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Jedźmy z bezpieczną prędkością, pamiętając, że pośpiech to zły doradca, zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

nadkom. Iwona Kaszewska.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Motur ~Motur (Gość)06.06.2024 20:39

Trafic do szpitala w piotrko to niczym.cud

11


Krawężnik ~Krawężnik (Gość)06.06.2024 20:00

Piotrkowskie progi zagłady.

01


Ziomal ~Ziomal (Gość)05.06.2024 09:38

Jazda motocyklem ,to jak życie sapera, warto ryzykować ?

85


Pieszy ~Pieszy (Gość)05.06.2024 19:38

Na własne życzenie

04


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat