Advertisement

Wyjątkowe warsztaty z upcyklingu w Focus Mall

Czwartek, 28 września 20237
W piątek (29.09) odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty Focus Mall w Piotrkowie. W centrum handlowym powstanie manufaktura szwalnicza, w której będzie można samodzielnie, z nieużywanych już banerów reklamowych wykroić, a następnie uczestniczyć w szyciu spersonalizowanej torby typu shopperka. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
fot.: warsztaty upcyklingowe z pracownią HOLO fot.: warsztaty upcyklingowe z pracownią HOLO
  1. Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb potrwają między godziną14:00 a 19:30 na placu głównym w Focus Mall.

 

Czym tak właściwie jest upcykling? Upcykling to sposób wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, unikatowe i wartościowe. Wykorzystując już istniejące materiały, można ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć negatywny ich wpływ na naszą planetę. Przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych. To idea, która - z uwagi na dbałość o środowisko - propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zmienić niepotrzebne już banery reklamowe w trwałe i modne torby. Samodzielnie będzie można wybrać wzór, wykroić torbę lub skorzystać z fachowej pomocy zespołu Pracowni HO::LO. Każda torba będzie unikalnym egzemplarzem. To wyjątkowa okazja do tego, by dając reklamom nowe życie, samodzielnie przekonać się, jak działa upcykling. W ten sposób mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko - mówi Olga Wiernicka zArea Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

 

Jak podaje organizacja „Circle Economy”, obecnie jedynie niecałe 10% globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest aż 90% odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Dlatego warto dowiedzieć się jak wspierać ten system, jak być cyrkularnym zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu.

 

Organizatorzy podkreślają, jak ważne jest to, aby dbać wspólnie o nasze środowisko. Wymieniają cenne wskazówki, którymi możemy się kierować w celu zredukowania ilości odpadów:

  • Wymieniaj się!
  • Nie wyrzucaj – napraw!
  • DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam) – spróbuj przerobić to, co masz!
  • Wypożycz, zamiast kupować!
  • Wybieraj etyczne marki.
  • Dbaj o to, co masz.
  • Zdecyduj się na jakość, a nie ilość.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EBE ~EBE (Gość)30.09.2023 08:29

Z FM to trzeba wyrzucić jedna osobę nie naprawiać !

10


gian ~gian (Gość)28.09.2023 17:21

Ciekawe warsztaty. Coś eko:)

11


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.09.2023 20:00

Jedni będą zaśmiecać na banerami by się bogacić, a drudzy będą sprzątać po nich.

10


szkoda,że teraz ~szkoda,że teraz (Gość)28.09.2023 17:04

przed 15X, miałby człek fajną torbę z wizerunkiem

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat