Advertisement

Wspomnieli czasy PRL-u w Piotrkowie

Środa, 25 stycznia 202327
Spotkanie autorskie z Danielem Warzochą odbyło się we wtorek (24.01.2023) w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim. To przy okazji promocji jego książki "Piotrków Trybunalski w PRL. Życie miasta w latach 1945-1989". Autor zdradził, że wśród źródeł, z których korzystał podczas tworzenia publikacji, była lokalna prasa, ale i ustne przekazy rozmówców, którzy wspomnieli dla niego czasy PRL-u.
fot.: MBP w Piotrkowie Trybunalskim fot.: MBP w Piotrkowie Trybunalskim

Daniel Warzocha to rodowity piotrkowianin, historyk (dr nauk humanistycznych), a także kustosz działu historyczno-numizmatycznego Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim.

Było historycznie, nostalgicznie i regionalnie. Promocja tej książki odbyła się w wyjątkowej atmosferze, w towarzystwie licznie zgromadzonej publiczności. Co ważne przy okazji spotkania z jej autorem Danielem Warzochą, można było wymienić poglądy o książce,  ale i o PRL-u, o Piotrkowie i tym, co we wspomnieniach - mówią organizatorzy. 

 

Wszyscy, którzy sięgną po pozycję "Piotrków Trybunalski w PRL. Życie miasta w latach 1945-1989", będą mogli dowiedzieć się m.in.: dlaczego dziewczęta ze „Zrzeszenia” i chłopcy z „Chrobrego” spotykali się pod „Antosiem”, a także czy w „Kaczym Dołku” można było zjeść kaczkę. To jednak tylko przykłady ciekawych wspomnień, jakie znalazły się w publikacji Daniela Warzochy.


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

UE TAK ~UE TAK (Gość)26.01.2023 14:18

Wielkie halo. Kto chce żyć w komunie niech jedzie na Białoruś, albo do Rosji. Nie ma tu czego wspominać. Liczy się finał, a komuna to jedna, fatalna porażka. System ten nie sprawdził się w Europie. Ukraina jest przykładem jak ciężko zrzucić z siebie to jarzmo fatalnego ustroju, fatalnej przyjaźni z wypaczonymi, toksycznymi ludźmi, braku wrażliwości na los człowieczy.

44


Quo vadis Polsko? ~Quo vadis Polsko? (Gość)25.01.2023 22:44

No cóż w tym PRL podwoiła się liczba Polaków, a w IV RP zmniejsza się liczba Polaków i zmniejsza się długość życia. Młodzi Polacy jako obywatele trzeciej kategorii za chwilę będą opuszczać to piekło i emigrować tam gdzie można spokojnie się realizować i być szczęśliwym.

112


To tyle ~To tyle (Gość)25.01.2023 16:22

Z tych czasów dobrze tylko wspominam młode dziewczyny i swoją młodość. Reszta to syf i udr~ka dnia codziennego.

98


OficerUB/SB/MO/WOP/W ~OficerUB/SB/MO/WOP/W (Gość)27.01.2023 04:26

O piotrkowskich TW, KO, OŹI i innych też było? To są ciekawe tematy. Czy ktoś to opiszę obiektywnie i zgodnie z faktami? Kto, jak, dlaczego i komu zaszkodził donosami? Próżno o tem marzyć.

60


Prof. Antoni ~Prof. Antoni (Gość)26.01.2023 10:53

SLD-owcy i stare wyjadacze z PO rządzą w Piotrkowie, to jest komuna w tym mieście. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może to zmienić, z przyszłym piotrkowskim posłem Ryszardem Terleckim na czele.

22


dziadek ~dziadek (Gość)26.01.2023 12:44

Ja mam wspomnienie z PRL-jak na portierni zakładu ,,Sigmatex'' ciecie i ormowcy mieli pilnować 24 godz na dobę w dniu 1 maja 1982 roku pomnika Nowotki ,był to prykaz komuszy .Taki stał w miejscu gdzie jest teraz Biedronka .Symbole komusze padły a symbole chrześcijańskie trwają i będą do końca świata

21


dfsaf ~dfsaf (Gość)26.01.2023 09:47

Dobre. Nie ma co wspominać. PRL rząd wprowadza na pełnej kurtyzanie.

41


MM. ~MM. (Gość)26.01.2023 09:36

W czasach PRL- u dobre książki kupowało się spod lady, dzięki znajomości z księgarzami . Czekało się cierpliwie , aż pojawią się w księgarniach a dziś urządza się tzw. promocje bo nikt by nie wiedział, że jest taki autor i coś napisał.

40


Rambo ~Rambo (Gość)25.01.2023 15:04

Po wielu latach okazuje się, że w Służbach Bezpieczeństwa (SB) pracowały same sekretarki. Nic dziwnego, że ten ustrój upadł. Czasy słusznie minione.

114


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.01.2023 21:58

Szkoda, że nie było konkursu, w którym można byłoby wygrać egzemplarz książki.
Na wcześniejszych prezentacjach, jeszcze w poprzedniej siedzibie biblioteki, takie konkursy były,

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat