Advertisement

Wójt z absolutorium

ePiotrkow Poniedziałek, 27 czerwca 20224
Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Aleksandrów wójt Paweł Mamrot uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2021 rok. Dyskutowano też nad innymi uchwałami, związanymi m.in. z infrastrukturą, czy oświatą.
fot.: UG Aleksandrów fot.: UG Aleksandrów

Radni podczas sesji wysłuchali informacji z działalności wójta gminy w okresie między sesjami, informacji o funkcjonowaniu Gminnego Centrum Kultury oraz debatowali nad raportem o stanie gminy Aleksandrów za 2021 rok.

 

Rada Gminy podjęła również szereg uchwał, m. in. w sprawie średniej ceny jednostki paliwa w gminie Aleksandrów na rok szkolny 2022/2023 oraz w sprawie zgody na nabycie nieruchomości pod budowę drogi.

 

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2021 rok, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej o tym sprawozdaniu, jak również sprawozdaniem finansowym za 2021 rok oraz informacją o stanie gminy i stanowiskiem Komisji Rewizyjnej zdecydowała, że udziela wójtowi gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2021 rok (9 głosów „za” i 4 „wstrzymujące się”).

 

Wójt gminy Paweł Mamrot podziękował za otrzymane absolutorium i podkreślił, że realizacja wszystkich zadań i osiągnięcie zamierzonych celów, to zasługa dobrej współpracy z Radą Gminy i sołtysami oraz zaangażowaniu pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych. W 2021 roku wykonano w gminie wiele inwestycji, przede wszystkim tych z udziałem pozyskanych środków zewnętrznych.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)29.06.2022 08:20

Nieszczelna szamba zacznijcie sprawdzać, bo kontrola Nik-u znowu wykaże, że jest średniowiecze i skażenia wód gruntowych na wyższym poziomie- matka ziemia też chce odpocząć, ale nie którzy myślą, że jak podpiszą umowę i firma im wystawi fakturą raz na rok to wszystko się będzie zgadzało

00


rado ~rado (Gość)28.06.2022 23:58

To za ten "Gminny program pomocy mieszkańcom w biedzie" w skrócie 3 x P: - podwyżka podatków, podwyżka opłat lokalnych, podwyżka pensji w urzędzie gminy. Jest jedna obniżka - redukcja inwestycji, oddają pieniądze z dotacji rządowych, bo w kasie gminy pustka, nie ma z czego dołożyć, wszystko poszło na remizę i wypłaty.

00


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)27.06.2022 20:09

Gmina biedna a zatrudniają kolejnego Vice wójta za grubą kasę z naszych podatków. Wstydu nie mają

10


Rydzyk ~Rydzyk (Gość)27.06.2022 10:37

Teraz czas na nową halę sportową, która obiecywał wójt i radna z tego okręgu.
Mamy prawie 5 mln z ładu reszta z budżetu. I czas budować bo dzieci nasze ćwiczą na korytarzu

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat