Advertisement

Wieczór z poezją w ODA

ePiotrkow Czwartek, 09 czerwca 20226441
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wieczór autorski poety Ireneusza Kaczmarczyka. „Słowa przychodzą później”. Wydarzenie zaplanowano na czwartek (09.06.2022) o 18:00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
fot.: pixabay fot.: pixabay

Wieczór będzie poświęcony prezentacji wydanemu w roku 2021 tomu wierszy ,,Przejścia’’. Wzbogaci go prezentacja utworów w wykonaniu Przemysława Bluszcza z podkładem muzycznym Tomasza Pokrzywińskiego. Spotkanie poprowadzi Beata Anna Symołon, od wielu lat prowadząca cykl spotkań poetyckich w wielu znaczących ośrodkach kultury.

Irek Kaczmarczyk - poeta, socjolog, psychoterapeuta, korzeniami z Nowej Fali - z wierszami zaangażowanymi społecznie.  Mistrzowie - Różewicz (także z powodu wspólnego miasta Radomska), Kornhauser, Zagajewski.

 

Tak o wierszach Kaczmarczyka pisał Piotr Matywiecki - poeta, eseista, krytyk: "Łączą - bezpretensjonalnie i prosto! - zmysł socjologicznej obserwacji, wielką i bezcenną dzisiaj kulturę uczuć, dyskretne duchowe doświadczenie najlepszej próby."

Ireneusz Kaczmarczyk, ur. w 1960 roku w Radomsku. Poeta, psychoterapeuta, dr nauk humanistycznych. Opublikował zbiory wierszy Przystanki (1986), Prosto w życie (1993), Najbliżej do światła (1995), Dwa światy (1996), Cisza stroiła się sama (1999), Słowa przychodzą później (2004), Instrukcje przemijania (2010). Mieszka i pracuje w Warszawie.


------------------------------------------

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Pomiędzy Słowem a Obrazem - Przejścia. Wstęp na wieczór autorski jest bezpłatny.

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)10.06.2022 21:43

A dzisiejsze przedstawienie oparte na tekstach Ireneusza Kaczmarczyka BYŁO REWELACYJNE!

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat