W Piotrkowie powiewają tysiące flag

Poniedziałek, 02 maja 20221
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. We wszystkich polskich miastach o tym fakcie przypominają nam właśnie biało-czerwone flagi, powiewające na wielu ulicach, budynkach czy masztach. Podobnie jest w Piotrkowie Trybunalskim. Tu, w towarzystwie polskich barw, często zauważymy też chorągwie Unii Europejskiej i samego miasta.

Ładuję galerię...

Jak podaje Polska Agencja Prasowa:

Wybór daty święta miał dwie przyczyny. Jedna, historyczna, jest związana z tym, że właśnie 2 maja 1945 r. flaga polska została zawieszona w Berlinie na Reichstagu oraz na Kolumnie Zwycięstwa. Druga dotyczy tego, że władze PRL zlikwidowały święto 3 maja: po 1 maja flagi miały być natychmiast zdjęte, by nie doczekały do 3 maja.

 

Piotrkowscy urzędnicy zachęcają wszystkich mieszkańców miasta, by przyłączyli się do akcji ozdabiania swoich okolic bielą i czerwienią, wywieszając flagi w swoich oknach, czy przy posesjach. 

Nad Piotrkowem Trybunalskim biało-czerwona dumnie powiewa przez cały rok zdobiąc Zamek Królewski, a na Dzień Flagi w narodowe barwy udekorowane zostanie również miasto. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

 

A czy wy także świętujecie Dzień Flagi?

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szkoda,że ~szkoda,że (Gość)02.05.2022 12:08

od święta tylko

34


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat