Uczyli się ratować życie

ePiotrkow Wtorek, 19 października 202114343
W Szkole Podstawowej nr 3 w poniedziałek odbyła się lekcja resuscytacji z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Młodzież miała okazję nie tylko wysłuchać prelekcji na temat pierwszej pomocy, ale także samemu ją poćwiczyć.

Ładuję galerię...

- Ta umiejętność jest niezwykle istotna. Dziś, co piąta osoba podejmuje taką czynność w przypadku potrzeby, a pozostała czwórka stoi patrzy i nie wie, co ma zrobić. Chcemy młodzież nauczyć, jak podejmować czynności ratujące życie – mówiła Małgorzata Kociniak z Europe Direct, które podobne akcje w Szkole Podstawowej nr 3 organizuje cyklicznie od 2015 roku.

 

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji ratownika medycznego, który opowiedział uczniom, jak należy się zachować w przypadku zatrzymania czynności serca. Później młodzież miała okazje sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Każdy z uczestników miał okazję poćwiczyć na fantomie. Całość zakończyła akcja wspólnego prowadzania resuscytacji przez kilkanaście minut, czyli czas, przez jaki musimy czekać na przyjazd karetki.

Oprócz uczniów „trójki” w lekcji pierwszej pomocy wzięli także udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 i 11.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Babcia ~Babcia (Gość)19.10.2021 13:52

Coś pięknego taka nauka jest bardzo potrzebna naszym dzieciom brawo

10


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)19.10.2021 12:32

Super kochana młodzieży

10


zc ~zc (Gość)19.10.2021 09:57

Brawo!!!!!

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat