Advertisement

Uczniowie pokazali jak dbać o porządek

ePiotrkowRegion Wtorek, 27 września 202215164
Młodzież na co dzień ucząca się w Szkole Podstawowej w Wolborzu, tym razem opuściła mury tej placówki, by posprzątać okolicę ze szpecących ją śmieci. W tym roku to wydarzenie przebiegało pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze".

Ładuję galerię...

Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Do Polski ideę sprzątania świata przeniosła Mira Stanisławska-Meysztowicz, która na stałe mieszka w Australii. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Akcja miała na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas. W tym roku uczniowie wolborskiej podstawówki posprzątali teren wokół szkoły, rowy przy drogach dojazdowych do naszej miejscowości, lasy w okolicach Lubiaszowa, a także po raz pierwszy - płynąc kajakami - koryto rzeki Wolbórki od Wolborza do Chorzęcina - relacjonują organizatorzy przedsięwzięcia.


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bartosz ~bartosz (Gość)29.09.2022 11:24

Dobrze spędzony czas. Brawo.

10


Man ~Man (Gość)28.09.2022 10:56

Brawo!!!!!

20


oFca ~oFca (Gość)27.09.2022 20:13

Brawo!

50


Halszka ~Halszka (Gość)27.09.2022 17:06

Jesteście super a te brudasy niech się wstydzą jak zanieczyszczają naszą zieleń wstyd dorośli

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat