Uczczą pamięć wybitnych trenerów

Środa, 26 października 20222
W najbliższą sobotę w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” odbędzie się II Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. W turnieju organizowanym przez Atletyczny Klub Sportowy wezmą udział zapaśniczki i zapaśnicy w stylu klasycznym w kategoriach junior (do lat 20) i młodzieżowiec (do lat 23).
Fot. K. Czapczyk Fot. K. Czapczyk

Do Piotrkowa przyjadą młodzi zawodnicy czołowych polskich klubów, m.in. z Radomia, Poznania, Łodzi, Warszawy, Raciborza i Chełma. W kilkunastoosobowej grupie reprezentującej Atletyczny Klub Sportowy nie zabraknie medalistów najważniejszych krajowych imprez mistrzowskich.


Zawody, które po raz kolejny uzyskały wysoką rangę Pucharu Polski, rozpoczną się w sobotę, 29 października o 9:00 i potrwają do wieczora – blok walk finałowych wystartuje o 18:00. W piątek po południu, zaplanowano weryfikację zawodników, konferencję techniczną, wagę oraz przegląd lekarski.

 

Zawody poświęcone będą pamięci Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, wybitnym trenerom Atletycznego Klubu Sportowego, którzy zmarli w 2018 roku. Obaj położyli podwaliny pod sukcesy piotrkowskiego klubu w ostatnich latach: pierwszy od podstaw stworzył prężnie rozwijającą się kobiecą sekcję, a drugi wyszkolił wielu czołowych zawodników, m.in. wicemistrza świata i Europy Mateusza Bernatka.

Bardzo się cieszymy, że memoriał poświęcony pamięci legend piotrkowskich zapasów na stałe wszedł do kalendarza najważniejszych krajowych zawodów. Lista klubów, które zapowiedziały w nim udział pokazuje, że cieszy się dużą popularnością i uznaniem. To z pewnością ucieszy nie tylko naszych kibiców, ale partnerów i sponsorów, którym serdecznie dziękuję za pomoc w jego organizacji. Mam nadzieję, że w sobotę w głównych rolach wystąpią nasi zawodnicy, którzy gorąco liczą na Państwa doping – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

 

Wstęp na imprezę będzie wolny, a wyniki będą na bieżąco podawane na portalu sportzona.pl. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kibic ~Kibic (Gość)27.10.2022 09:09

A jakiś ciepły poczęstunek i picie to dostanę za to że przybędę?Bo jak nie to się nie wybieram, głodny nie będe siedział na trybunach a jedzenie w sklepie coraz droższe.

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat