Advertisement

Uczcili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Region Sobota, 11 listopada 202316
W sobotnie przedpołudnie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Moszczenicy rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, gminnych instytucji, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół podstawowych, reprezentacja związku pszczelarzy, harcerze oraz mieszkańcy.

Ładuję galerię...

Dokładnie o 11.11 odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i wciągnięto na maszt flagę państwową.

 


- Słowo Polska, tak jak wtedy wzbudza silne emocje, a w szczególności patriotyczne poczucie przynależności do tej ziemi i ludzi, pośród których przyszło nam żyć. Historia naszego narodu, jego tradycja, język ojczysty, symbole państwowe i religijne są naszym wielkim dziedzictwem, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Naród, który nie pamięta o swojej historii, nie godny jest przyszłości – przypomniał w okolicznościowym przemówieniu wójt Marceli Piekarek.

 


- Musimy pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Wiele poprzednich pokoleń musiało o nią walczyć. Dlatego szczególnie dziękuję wszystkim, którzy dbają o przekazywanie wartości patriotycznych młodszym pokoleniom – nauczycielom, rodzicom, ale i władzom gminy, którzy organizują takie uroczystości. Ciesze się, że możemy wspólnie świętować to wyjątkowe dla naszej Ojczyzny święto. Życzę wszystkim mieszkańcom gminy, ale i powiatu radosnego Święta Niepodległości. Niech zawsze upływa w takiej atmosferze – życzył starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

 


Walkę o wolności naszych przodków upamiętniono, składając wiązanki pod obeliskiem 100-lecia odzyskania niepodległości.

 


Kwiaty złożyli starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak i i wicestarosta Dariusz Magacz, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska, wójt Marceli Piekarek oraz skarbnik gminy Anna Kaźmierczak,, delegacja Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy, druhowie z OSP, przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica” oraz druhowie z OSP, harcerze z 86 PDH Knieja im. Stefana Karaszewskiego .Nowością w programie było wielopokoleniowe śpiewanie najbardziej znanych pieśni patriotycznych przy akompaniamencie młodych muzyków z GOKiS, uczących się pod kierunkiem Pawła Filipka.

 


Tegoroczne obchody zakończyła msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czarnowidz ~Czarnowidz (Gość)11.11.2023 20:19

A czy można być niepodległym w Polsce od tzw. Unii Europejskiej? Bo ja jakoś czarno to widzę. A NIEPODLEGŁOŚĆ TO NIEPODLEGŁOŚĆ

15


Iluzja wolności ~Iluzja wolności (Gość)11.11.2023 18:06

Jakież to urocze świętować coś czego od wielu lat już nie posiadamy....

32


ja ~ja (Gość)11.11.2023 15:29

W Piotrkowie od rana nic. Dopiero wieczorem będą kwiaty składać, pod osłoną nocy. Brawo, Moszczenica!

60


Wolnyyyyyy ~Wolnyyyyyy (Gość)11.11.2023 18:16

Ja jestem najszczęśliwszym człowiekiem od 15 X 2023 po 8 latach.

82


go?ć_ewa ~go?ć_ewa (Gość)12.11.2023 09:23

Polska dla polski

20


Jan XII ~Jan XII (Gość)11.11.2023 15:41

... tłumy ludzi. ciezko bylo przedostac sie na poczatek..zeby cos zobaczyc z bliska...

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat