Advertisement

Tragiczny wypadek pod Bełchatowem. Nie żyje przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu; ciężko ranny wiceprezydent

PAPBełchatów Niedziela, 14 maja 202315
Do wypadku doszło w miejscowości Wincentów. W wyniku zdarzenia samochodu marki BMW z ciężarowym Volvo, śmierć na miejscu poniosła 63-letnia pasażerka osobówki, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Kierowca samochodu, wiceprezydent, Sieradza trafił do szpitala.

Ładuję galerię...

.

W niedzielę rano w wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Sieradza - poinformował prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych dotarła do nas smutna wiadomość. W wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Miasta Sieradza. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Pani Przewodniczącej i łączymy się z bliskimi Pana Wiceprezydenta w modlitwie o jego zdrowie - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Sieradza.

 


Do zderzenia samochodu osobowego, którym podróżowali sieradzcy samorządowcy, z ciężarówką doszło w niedzielę około godz. 7 na drodze krajowej nr 74 w Wincentowie (gm. Rusiec). Z relacji rzecznika rzecznika KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzeja Pawlaka wynika, że po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy musieli przy użyciu urządzeń hydraulicznych umożliwić dostęp do poszkodowanych zakleszczonych w pojeździe.

 
Jak przekazał Pawlak, zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 63-letniej kobiety podróżującej na miejscu pasażera; 53-letni kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

 


Przybyli na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący bmw 53-letni mężczyzna, wjeżdżając na drogę krajową 74 z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki volvo. Kierujący volvo 26-letni mężczyzna był w chwili zdarzenia trzeźwy – podała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi kom. Aneta Sobieraj.

 


Według lokalnych mediów, sieradzcy samorządowcy jechali do Warszawy na konwencję Prawa i Sprawiedliwości.(PAP)

 


Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

 


agm/ mok/ 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

re ~re (Gość)15.05.2023 10:38

Zakładam, że wyjechali z Sieradza lub jego najbliższych okolic. W takim razie to nie była najkrótsza trasa do Warszawy, tylko dziwne kluczenie drogami wiejskimi (nawet biorąc pod uwagę różne opcje przejazdu). Wyglądało to tak, że mieli jeszcze kogoś zabrać po drodze.

50


re ~re (Gość)15.05.2023 11:23

Nawet na street view samochodzik Google natknął się tam na wypadek.

50


ja ~ja (Gość)15.05.2023 15:25

mu na gaz a on mi zgasł... nie wiem czy aż tak łatwo tam o wypadek czy widoczność pod słońce może...

03


D&D ~D&D (Gość)15.05.2023 07:48

Wygląda jakby wyjechał wprost pod ciężąrówkę. Wymuszenie pierwszeństwa przez BMW ? ....skąd ja to znam...

82


enter ~enter (Gość)15.05.2023 09:54

Na tym skrzyżowaniu zginęło już w sumie kilkanaście osób.
Powstała tam nawet inicjatywa obywatelska z apelami do zarządcy dróg o przebudowę. Ledwo kilka miesięcy temu usunięto kilkanaście symbolicznych krzyży, przypominających o śmierci tych osób.

61


robercik ~robercik (Gość)14.05.2023 21:42

Łamanie przepisów ruchu drogowego przynosi gorsze konsekwencje niż łamanie zasad konstytucji.

101


Djdjd ~Djdjd (Gość)14.05.2023 16:49

Każdy wypadek jest tragiczny, nieważne kto jest w środku. Wyrazy współczucia dla rodzin.

90


gian ~gian (Gość)14.05.2023 15:52

Znów bezsensowna śmierć. Ostrożność.

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat