Targi dla mam w Focus Mall

Piątek, 26 maja 20233
W piątek w Focus Mall odbywają się wyjątkowe targi dla mam. Inicjatywa została zorganizowana przez Klub Przedsiębiorczych Mam przy współpracy z piotrkowską galerią. Przyszłe, jak i obecne mamy, mogły skorzystać z wielu porad na temat powrotu do pracy, zdrowia, czy urody. Wydarzenie potrwa do godz. 19.00.

Ładuję galerię...

Targi dla mam były idealną okazją do zapoznania się przez nie z szeroką ofertą porad.

Przede wszystkim mamy mogą zasięgnąć wiele porad od specjalistów z różnych branż np. dotyczących pracy, zdrowia, urody itp. Przeprowadzane są wykłady na wiele interesujących tematów m.in. o cesarskim cięciu. Dodatkowo kobiety mogą skorzystać z profesjonalnego make-upu, a następnie z sesji zdjęciowej, gdzie można wykonać fotografię biznesową, bądź mini sesję ciążową dla przyszłej mamy - informuje Magdalena Ryszka, przedstawicielka Rysiowych Animacji. - W czasie, kiedy  mamy korzystają z porad dostępnych na stoiskach przygotowanych przez różnych wystawców, dla dzieci przygotowaliśmy różne atrakcje m.in. tor przeszkód, malowanie twarzy, blok animacyjny - dodaje Magdalena Ryszka.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Klub Przedsiębiorczych Mam, działające pod skrzydłami fundacji "Rodzic w mieście". Taka inicjatywa ma za zadanie pomagać kobietom powrócić na rynek pracy.

Spotykamy się w około 25 klubach w różnych miastach w Polsce. Wspieramy kobiety w trudnym dla nich momencie, jakim jest powrót do pracy po macierzyństwie. Często nie mogą one wrócić do miejsca, w którym pracowały przed ciążą. Pełnimy misję społeczną, gdzie pomagamy odnaleźć się kobietą w nowej dla nich sytuacji - mówi Marta Bińczyk, liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Piotrkowie. - Raz w miesiącu spotykamy się w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie. Zapraszamy gości, którzy tłumaczą pewne zawiłości prawne. Podpowiadamy, jak w sobie znaleźć wewnętrzną siłę, żeby na nowo odnaleźć się w rzeczywistości rynku pracy. Opowiadamy o działalnościach gospodarczych, które mogą samodzielnie założyć - dodaje Marta Bińczyk.

Kobiety zaznaczają, że prawo w Polsce pod względem ochrony mam w powrocie do pracy nie jest idealne. Najczęściej brak miejsca, gdzie mogłyby  zostawić dziecko podczas ich pobytu w pracy, sprawia, że kobiety opóźniają powrót na rynek pracy. 

Powrót do pracy po przerwie macierzyńskiej był dla mnie trudny. Nie udało mi się wrócić do tego samego miejsca pracy. Myślę, że brakuje ze strony mocodawcy, czy pracodawcy ofert na 1/2 etatu, 1/4 etatu i adekwatnego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Nie wspomnę o pełnym etacie, gdzie jest ciężko wrócić - mówi pani Ilona, mam 7-letniej córki. - Targi dla mam to bardzo dobra inicjatywa. Warto z niej skorzystać, poradzić się, poznać coś nowego. Na co dzień nie mamy czasu biegać po różnych obiektach, a tu szeroki zakres usług dostępny jest w jednym miejscu - ocenia pani Ilona.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gian ~gian (Gość)26.05.2023 18:44

Super, galeria ożyła :) nie tylko biegające dzieci, ale coś dla naszych kochanych Mam :) piękne wydarzenie. Dzięki

11


Singiel ~Singiel (Gość)26.05.2023 18:44

A dlaczego nic nie wspomniano jak ubiegać się o piencet?

01


Madka ~Madka (Gość)26.05.2023 18:02

Nareszcie dowiem się jak trzymać dziecko prawidłowo

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat