Advertisement

Tam mógłby stanąć wieżowiec ze szkła i aluminium. Kto kupi Hawanę?

Tydzień Trybunalski Sobota, 14 listopada 201530
Niebawem dwie działki w centrum miasta kolejny raz będzie próbował sprzedać Urząd Marszałkowski. Jedna to teren, na którym stoi dawna Hawana, druga to ta, na której stoi była kolejowa poradnia lekarska przy ulicy POW. -  Teren z budynkiem byłego kina to rewelacyjna działka w samym sercu miasta. Takie tereny już się do sprzedaży nie trafiają - twierdzi ekspert rynku nieruchomości.

Ładuję galerię...

Obie działki mają już długą historię sprzedaży. Kilkukrotnie Zarząd Nieruchomości Urzędu Marszałkowskiego próbował je zbyć, lecz chętnych na te tereny nie było. Z przetargu na przetarg cena wywoławcza jest coraz niższa i teraz wynosi 1,1 miliona złotych. Nie trzeba być specjalistą od nieruchomości, żeby wiedzieć, że cena za grunty w ścisłym centrum miasta jest znacznie wyższa. Zapytaliśmy Jarosława Baranowskiego z Biura Nieruchomości BON, ile warte są te działki. - Teren z budynkiem byłego kina to rewelacyjna działka w samym sercu miasta. Takie tereny już się do sprzedaży nie trafiają, to istny rodzynek - mówił ekspert rynku nieruchomości. „Na szybko” analizując ofertę urzędu, wychodzi, że za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić około 240 złotych. Szacując ceny działek z najbliższej okolicy, gdyby ta oferta trafiła do naszego biura, moglibyśmy wystawić ją za nawet 750 złotych za metr kwadratowy – dodał Jarosław Baranowski z BON.

 

Podobna sytuacja dotyczy drugiej wystawionej do sprzedaży działki. Przy POW zaczyna rozwijać się handel. W okolicy dworców powstało wiele obiektów handlowych i - jak mówi Baranowski - ten teren ma ogromny potencjał, jednak inwestowanie tam może być trudne, po budynek objęty jest ochrona wojewódzkiego konserwatora zabytków, a poza tym nie ma tam parkingu ani miejsca na jego wybudowanie – dodaje.

 

A co mogłoby powstać na najbardziej atrakcyjnej działce w mieście, czyli na Krzywdzie Zapytaliśmy o to właścicieli z firmy deweloperskiej BAAS. - Widzielibyśmy tu 20-piętrowy wieżowiec ze szkła i aluminium - powiedział Sylwester Marcioch. - W szklanej fasadzie budynku odbijałby się park Jana Pawła II, cerkiew i może nawet stare miasto - dodaje. Ponadto by zachować dawny charakter obiektu, mogłaby tam powstać niewielka sala kinowa, gdzie wyświetlane byłyby filmy niekomercyjne - powiedział Marcioch. - Skończmy z budowlaną nudą w centrum miasta – dodaje Andrzej Kubicki, drugi z właścicieli firmy BAAS. - To miejsce należy ożywić. Przejeżdżając przez Wrocław, widzimy SkyTower, w Warszawie stoi apartamentowiec przy Złotej, a dlaczego w Piotrkowie nie możemy mieć czegoś podobnego? - zadaje pytanie A. Kubicki. Na ostatnich kilku pietrach budowlami biznesmeni widzieliby apartamenty mieszkalne na sprzedaż, a na dachu zielony ogród. Tu zapewne chciałoby mieć kancelarie wielu prawników, w końcu sąd znajduje się po drugiej stronie ulicy. W obiekcie swoje miejsce mogłoby znaleźć wiele firm, a może nawet jednostek Urzędu Miasta.

 

Przetargi na obie nieruchomości zaplanowano na 23 i 24 listopada tego roku. By wziąć udział w przetargu, należy wpłacić wadium, jest na to jeszcze kilka dni. Może tym razem teren zmieni właściciela. Może niebawem oba obiekty z ogromnym potencjałem gospodarczym, przestaną szpecić miasto.

 

Jarosław Krak

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)16.11.2015 13:10

Zainteresowany już ostrzy sobie zęby na placyk :))) Czeka tylko na odpowiednią cenę za niego :))) UM nie wchodzi mu w drogę :)))

10


gość ~gość (Gość)16.11.2015 10:46

jednym słowem powodzenia.

00


Ewa ~Ewa (Gość)16.11.2015 09:26

W piotrkowie brakuje mi centrum rozrywki ,aby wszystko skupione.bylo w jednym miejscu.np kręgle, bilard, ale nie dwa tory czy stoly. Chodzi o duże sale. Obok kawiarnia i bar, jakas pizzeria i centrum dla dzieciakow kacik gdzie dzieci bylyby pod opieka i sie bawily a mamy mogly na godzine zapomniec o stresach popijajac kawe i jedzac deser. Byloby super miec wszystko w jednym obiekcie. A centrum jest na to idealne.

50


szpan ~szpan (Gość)15.11.2015 20:11

budują bloczki po 20 mieszkań i chcą stawiać 20 piętrowy wieżowiec ... ŻENADA

60


Pirx2013 Pirx2013ranga15.11.2015 13:25

Nie zgadzam się na budowę wieżowca ze szkła i aluminium w miejscu byłego kina "Hawana"!!! Jak ktoś jest zafascynowany takimi potworkami, jak te na które się powołuje, to niech wynosi się do Wrocławia lub Warszawy i zamieszka naprzeciw, aby napawać się ich widokami. Co za architekt chce stawiać tego rodzaju budynek, w otoczeniu które jest zupełnie inne. Poza tym, skoro to wypowiada się architekt, czyli osoba mająca wyczucie przestrzeni, to jak w pionowej szklanej ścianie ma być widoczne odbicie parku, czy cerkiew dla osoby przechodzącej chodnikiem np. ul. Słowackiego? Kąt padania równa się kątowi odbicia, więc z niżej położonego chodnika będzie można zobaczyć tylko krzyż na cerkwi i duuużo nieba!

101


Piotrkowianin Piotrkowianinranga14.11.2015 10:39

Cytuję:
Zapytaliśmy o to właścicieli z firmy deweloperskiej BAAS
(...)
dodaje Andrzej Kubicki, drugi z właścicieli firmy BASS.

Jak się w końcu nazywa ta firma?

61


Leito ~Leito (Gość)14.11.2015 22:21

Budynek wyburzyć, postawić pomnik pani matki boskiej piotrkowskiej w objęciach pana jezusa chrystusa króla.

84


gość 21 ~gość 21 (Gość)14.11.2015 09:41

Władze miasta i powiatu prowadzą to miasto na wyniszczenie i to widać od lat i widac efekty gołym okiem jaka nieudolna jest władza .Tu nie idzie niczego załatwić pozytywnie bo urzędnik zawsze ma racje a klika broni swoich błędów za wszelka cene .mam pewna sprawe do załatwienia ale w tym wypaku starostwu nie odpuszczę choćby i media miały by sie tym zajać .Urzednicy sami bałaganu w dokumentacji narobili a teraz nie ma komu tego naprawić .moim zdaniem jak sie ktoś do tej pracy nie nadaje to wypieprzać ze stanowiska i do łopaty.ja obserwuje od pewnego czasu poczynania swojej gminy powiatu i wojewodzkiego odpowiednika i z przykroscia musze stwiedzić ,że reka ręke myje a sitwa od gminy po województwo swoich błedów nie widzi dlatego mamy to co mamy w mieście .To upadek Piotrkowa pod rzadami tych ludzi od lat .Wystarczy jechać do innego miasta i widać jak zadbane sa ale nie Piotrków i Łódź bo to najbardziej zasyfiale miasta w centrum kraju

133


ep e 37 ~ep e 37 (Gość)14.11.2015 14:50

Tam to by się przydał jakiś lumpeks lub jakiś real lub sklep z częściami do beemek.

95


zibi ~zibi (Gość)14.11.2015 18:31

Dajcie cenę jaka jest na Zachodzie, a kupię. Podajecie tylko kwoty, a nie ... prawa jakie z tego wynikają....,

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat