Advertisement

Szturmowali, walczyli i przeszukiwali

Łódzkie Poniedziałek, 20 lutego 20238
W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zakończyła się kolejna edycja kursu walki w mieście. Przez kilka dni Terytorialsi szkolili się z technik poruszania się pomiędzy zabudowaniami w czasie wymiany ognia. Budowali też fortyfikacje i ćwiczyli ewakuację rannych. Zajęcia odbywały się przez całą dobę.

Ładuję galerię...

Pierwszego dnia kursu instruktorzy z 91 batalionu lekkiej piechoty przeprowadzili szkolenie teoretyczne dotyczące specyfiki działań w terenie zurbanizowanym. Po nim żołnierze przeszli do działań praktycznych – w oparciu o obiekt szkoleniowy trenowali sposoby podejścia i wejścia do budynku, umocnienie go przed szturmem przeciwnika oraz przygotowanie drogi ewakuacji.

 

Kolejny dzień szkolenia obejmował zajęcia na strzelnicy, gdzie żołnierze doskonalili umiejętności strzelania dynamicznego i sytuacyjnego z wykorzystaniem przesłon. Następnie na terenie byłej jednostki wojskowej Terytorialsi doskonalili obronę i zdobywanie budynków oraz przemieszczanie się między innymi w czasie kontaktu ogniowego.

 

Żołnierze ćwiczyli także bezpieczne poruszanie się w mieście, sposoby dostarczania amunicji i sposoby organizacji miejsc zbiórki dla rannych.

Była to już kolejna edycja kursu przeprowadzona przez 91blp, w którym tym razem uczestniczyli również żołnierze z wojsk operacyjnych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość z batem ~Gość z batem (Gość)20.02.2023 13:14

A to co po wizycie Józia coś się wydarzy??!!!!!

41


Rencista ~Rencista (Gość)20.02.2023 23:58

Na koszt podatników?

21


ja ~ja (Gość)20.02.2023 20:29

A potem przyszedł gajowy i ich wy... z lasu.

32


Gonzo ~Gonzo (Gość)20.02.2023 19:01

Żeby sobie tylko krzywdy nie zrobili."Kurza piechota"

43


Oj ~Oj (Gość)20.02.2023 15:56

Kosztowna zabawa w wojenkę.

14


Ep ~Ep (Gość)20.02.2023 10:02

W Piotrkowie?

14


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat