Advertisement

Szkolna wyprawka uderzy po kieszeni?

Strefa FM Wtorek, 16 sierpnia 2022216127
Powoli zbliża się koniec wakacji i pierwszy dzwonek, wzywający uczniów na lekcje. Tegoroczne przygotowania do nowego roku szkolnego mogą być bardziej bolesne dla rodziców niż w ubiegłym roku. W piotrkowskich księgarniach i sklepach papierniczych już wzmożony ruch.

Ładuję galerię...

Okazuje się, że uczniowie szkół średnich mogą mieć problemy z podręcznikami. Używane egzemplarze już praktycznie się rozeszły, a dostępność nowych maleje z każdym dniem.

W szkołach podstawowych, główny zakup dla rodziców, to podręcznik do religii, bo reszta książek jest wypożyczana w szkole. W tym wypadku jest to wydatek około 35-40 złotych za komplet. Gorzej to wygląda w przypadku szkoły średniej. Tutaj wszystkie książki trzeba kupić samemu, a to oznacza dużo większy wydatek. Można było kupić podręczniki używane, ale one w zasadzie się już skończyły. Szczególnie dotyczy to klas pierwszych ze względu na podwójny rocznik. Brakować zaczyna też nowych podręczników do języka polskiego, fizyki i matematyki. Nowych książek zaczyna brakować w hurtowniach, więc będziemy musieli czekać na dodruki - mówi Marek Rosiński z księgarni Oświata w Piotrkowie.

Ceny podskoczyły w sklepach z artykułami szkolnymi i biurowymi. Ratunkiem dla klientów przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego mogą być rozmaite promocje i okazje. 

Podwyżki dotknęły także naszą branżę. Wybór jest jednak na tyle duży, że można dobrać ten szkolny asortyment tak, aby koszt wyprawki był mniejszy. Warto szukać promocji i okazji, których nie brakuje. Najbardziej podrożały artykuły papiernicze. Mamy jeszcze sporo towaru, który zakontraktowaliśmy przed podwyżkami, co jest dobrą wiadomością dla klientów. Są też produkty, które potaniały i jest to duża szansa na zbilansowanie rachunków. Przykładowo, taniej można kupić plecaki z zeszłorocznej kolekcji - wyjaśniał naszemu reporterowi Piotr Chrabelski z salonu Arton.

Eksperci szacują, że szkolna wyprawka podrożała o około 30 procent. Tymczasem Polacy chcą na nią przeznaczyć jedynie 4 procent więcej niż w ubiegłym roku.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Daniel ~Daniel (Gość)17.08.2022 18:02

Jak uderzy skoro państwo daje co miesiąc 500+ i wyprawę 300+
Ja nie wiem jak moja mama dała radę wychować nas dwóch - bez 500 300 +

30


Leszek Mar. ~Leszek Mar. (Gość)16.08.2022 14:22

Narodzie ocknij się wreszcie. Przestań utrzymywać pisowskich pasożytów w spółkach skarbu państwa. Zarabiają miliony śmiejąc się z Twojej głupoty, że ich akceptujesz , płacisz niebotyczne ceny za paliwo, ogrzewanie , wodę artykuły spożywcze , wysokie podatki , koszty kredytów przez niewiedzę utuczonego nieudacznika, którego miesięczny koszt utrzymania to około 60 tys. Pan, który każe zaciskać zęby zarabia ponad 20 tys. cała ogromna grupa suto opłacanych nadmiarowych posłów , senatorów z partyjek rozmaitych od prawa do lewa, samorządowców wyciągających ręce po kolejne podwyżki to balast finansowy dla narodu. Maksymalnie połowa tej liczby lub nawet 1/3 to wystarczy aby wszystko funkcjonowało lepiej i taniej. Ludzie to zależy tylko od Was.

152


Hmmm ~Hmmm (Gość)16.08.2022 13:20

Gdy ja byłem dzieckiem i chodziłem do szkoły rodzice musieli kupować wszystko z własnej kieszeni. Dodatkowo były obowiązkowe wpłaty na komitet rodzicielski, czy składki na wyposażenie sali. Teraz darmowe podręczniki, kasa na wyprawki, a i tak wiele osób narzeka.

131


Baret ~Baret (Gość)16.08.2022 16:56

Pogonić dziadostwo pisowskie . Posady I Stołki tylko. Wp dziś pisze ze miliony sobie dają . Rząd się wyżywi.

103


Kawaler ~Kawaler (Gość)17.08.2022 04:56

Mnie nie uderzy.

10


dzikun ~dzikun (Gość)16.08.2022 22:52

...Szkolna wyprawka uderzy po kieszeni....
Polityków?

10


Fer ~Fer (Gość)16.08.2022 21:30

Co się dziwić jak Glapa drukuje kasę calu czas. Januszem gospodarki

32


Bawel ~Bawel (Gość)16.08.2022 21:16

Pisdrożyzna wykończy nas

32


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)16.08.2022 17:39

Jak ma nie być drogo skoro wszystkie zakłady produkujące tekturę i papier są w niemieckich rękach tak dziadowski rząd doprowadza kraj do ruiny

31


asf ~asf (Gość)16.08.2022 20:17

A po czym ma uderzyć?

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat