Advertisement

Synoptyk IMGW: w lipcu nad morze i na żagle na Mazury, a w sierpniu w góry

PAPKraj Poniedziałek, 27 czerwca 202217341
Biorąc pod uwagę prognozy pogody, to nad morze wybrałbym się raczej w drugiej części lipca. Natomiast w góry wyjechałbym w sierpniu – ocenił PAP rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski. - Patrząc na prognozy pogody, to nad morze wybrałbym się raczej w drugiej części lipca. Natomiast w góry wyjechałbym w sierpniu - powiedział.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

W ocenie meteorologa z IMGW lepsze warunki do żeglowania - i to na wszystkich akwenach od Pomorza Po Mazury - będą w sierpniu.

 

Wydaje się, że dla amatorów windsurfingu i kitesurfingu lubiących poszaleć na Zatoce Puckiej ciekawszy byłby lipiec. Jednak radziłbym sprawdzać lokalne warunki - podkreślił.

 

Dodał jednak, że "pogoda zawsze będzie dobra na wypoczynek, tylko może być ubiór nie odpowiedni".

 

Zwrócił uwagę, żeby "do pogody trzeba podchodzić z rozsądkiem, bo może być ona niebezpieczna" i poradził codzienne sprawdzanie prognoz, śledzenie ostrzeżeń na stronach IMGW, oraz zalecił, aby nie ignorować alertów RCB. (PAP)

 

wnk/ ok


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_maniek ~go?ć_maniek (Gość)27.06.2022 23:02

Zamierzam właśnie tak się bawić. W lipcu morze i Mazury. W sierpniu jadę w góry. We wrześniu żeby za to wszystko zapłacić niestety sprzedaję nerkę.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat