Świętowali piotrkowscy krwiodawcy

Poniedziałek, 11 grudnia 20234
W weekend w budynku Starostwa Powiatowego piotrkowscy krwiodawcy obchodzili ogólnopolski Dzień Honorowych Dawców Krwi. Podczas spotkania uhonorowano wyjątkowe osoby za ich bezinteresowny wkład w ratowanie życia poprzez regularne oddawanie życiodajnego płynu.

Ładuję galerię...

Uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru w momencie odznaczania zasłużonych krwiodawców, których oddanie i poświęcenie przyczyniły się do zwiększenia dostępności krwi dla potrzebujących. Odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymali Marcin Tokarek oraz Jakub Świtalski. Natomiast odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” otrzymał Karol Świerk.

Symboliczne odznaczenie na sztandar „W uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża” Oznakę "Honorową PCK II. Stopnia" nadano Klubowi Honorowych Dawców Krwi w Piotrkowie Trybunalskim.

W przemówieniach podkreślano, że oddawanie krwi to aktywny sposób wspierania społeczeństwa i niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Regularne krwiodawstwo nie tylko ratuje życie, ale także buduje silniejszą więź społeczności i wzmacnia poczucie solidarności.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Burak ~Burak (Gość)19.12.2023 22:29

Jak by były duże ulgi za oddawanie krwi to było by więcej takich ludzi a nie jak za czekolady

10


Kolo ~Kolo (Gość)12.12.2023 07:57

A mnie nie zaprosili,ponad 20 litrów oddane.W nagrodę za pomaganie tylko kiedyś z pracy mnie zwolnili.

20


123321 ~123321 (Gość)11.12.2023 22:59

Szacunek dla wszystkich oddających krew, gratuluję.

30


Krew ~Krew (Gość)11.12.2023 17:18

Podziwiam tych ludzi. Szczególnie PANIE. Szkoda że jest mało młodych ludzi do 40 lat. Życzę wszystkim Krwiodawca wszelkiego dobra, dużo zdrowia, mało stresów, aby zdążyli i żyli jak najdłużej, aby (tu egoizm mój i ewentualnych potrzebujących pacjentów) dalej mogli się dzielić SOBĄ. Jestem pewien, że nie robią tego dla forsy, odznaczeń, nagród i sławy, a dla dobra i miłości, jakie mają wewnątrz Swoich Dusz. Pozdrawiam.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat