Świętowali 30-lecie istnienia Centrum Szansa

Czwartek, 14 grudnia 202311
W tym roku Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Szansa w Piotrkowie świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji przedstawiciele placówki przygotowali specjalną uroczystość, która pokazała, jak przez ostatnie trzy dekady zmieniało się Centrum Szansa.

Ładuję galerię...

W czwartkowe przedpołudnie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym Szansa wszystkim zgromadzonym pracownikom oraz zaproszonym gościom towarzyszyła świąteczna bożonarodzeniowa atmosfera. W trakcie uroczystości pokazano archiwalne zdjęcia i przedstawiono, jak na przestrzeni lat rozwijał się ten ośrodek.

Przez lata nasza siedziba zmieniała miejsce. Zaczynaliśmy od ul. Rycerskiej poprzez ul. Mickiewicza, ul. Wysoką i teraz jesteśmy na ul. Wolborskiej. Zmieniały się nie tylko adresy, ale także rozszerzaliśmy naszą działalność na rzecz dzieci. Na początku nie było przedszkola, nie było edukacji z głęboką niepełnosprawnością, nie było tak wieloprofilowej i kompleksowej oferty, jaką obecnie możemy zaproponować - mówi Hanna Gural, dyrektor Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa. - Mówiąc o wartościach, jakie przyświecają naszej działalności, doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę chodzi o jedną, prostą wartość. To jest stworzenie wspólnoty i to szeroko rozumianej. Wspólnoty między pracownikami, rodzicami i dziećmi. To jest chyba to, co najbardziej nam przyświeca - dodaje dyrektor.

W placówce pracuje wielu specjalistów, którzy na co dzień starają się pomagać swoim podopiecznym w codziennych zmaganiach. 

To jest wyjątkowe miejsce, które łączy nas jako terapeutów, łączy dzieci z całego regionu. Są u nas m.in. podopieczni z Piotrkowa, Tomaszowa, Opoczna, z bardzo wielu miejsc, czasem bardzo odległych. Każdego dnia dzieci w zasadzie pokazują nam, jak wiele dla nich znaczy przychodzenie do tego miejsca, nasza wspólna terapia i tworzenie wspólnoty. Oferujemy tu także poradnię dla osób z autyzmem, jedyną w okolicy, której usługi są świadczone bezpłatnie na Narodowy Fundusz Zdrowia - mówi Magdalena Lewicka, neurologopeda w Centrum Szansa.

W trakcie uroczystości obecnie byli rodzice, którzy z dumą patrzyli na swoje dzieci. Jak podkreślają opiekunowie, takie miejsce jest niezwykle potrzebne dla rozwoju ich dzieci.

Są tu terapie bardziej indywidualne dostosowane do potrzeb różnych dzieci. Są tu dzieci z niepełnosprawnością ruchową, niepełnosprawnością intelektualną, bądź różnymi chorobami genetycznymi, neurologicznymi. Moje dziecko uwielbia tu przebywać. Zawsze nie może się już doczekać, jak przyjedzie do Szansy. Jak są dni wolne od szkoły, to jest smutny, a że jest dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie, to trudno mu wytłumaczyć, że dzisiaj jest dzień wolny - Justyna Jurkowska, mama Bronisława.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Krystyna ~Krystyna (Gość)14.12.2023 21:26

Na fotografii jest nowa Pani Prezydent.

34


Gosc 007 ~Gosc 007 (Gość)15.12.2023 08:15

Też o tym pomyślałam
Kobieta z kalsa i kocha ludzi. Urzędnicy nie musieliby się bać zwolnienia. Zawsze za ludźmi by stanęła.

20


gosc27819 ~gosc27819 (Gość)15.12.2023 08:01

podopieczni przygotowani świetnie, zaprezentowali się rewelacyjnie. byłem pod ogromnym wrażeniem. brawo!

30


go?ć_kornelia ~go?ć_kornelia (Gość)14.12.2023 19:50

O tych państwach, nikt nie wspomniałem.na gali, nic nie słyszałam. Nikt ich nie kojarzy, nawet dyrektorka i pracownicy.

03


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)14.12.2023 22:42

Cudowne miejsce :) przez pewien okres czasu moje dziecko też uczęszczało do Szansy i miałam okazję przyjrzeć się, jak ważne i potrzebne jest to miejsce, mam nadzieję, że "władza" też o tym wie

50


Gfgh ~Gfgh (Gość)14.12.2023 20:02

Ma ktoś nr tel do blondyny że zdjęcia nr 35

21


wiesniak ~wiesniak (Gość)14.12.2023 16:41

Dlaczego w tym artykule pominieto Panstwa Lauksow,ktorzy pierwsi w siedzibie Szansy niesli pomoc dla tych dzieciakow.Bylo to mieszkanie przy ul Rycerskiej.

52


gian ~gian (Gość)14.12.2023 16:10

Bardzo ważne miejsce na mapie nasze miasta. Podziw i gratulacje dla dyrekcji i wszystkich pracowników. Potrzeby podopiecznych są ogromne.
Dzięki za poruszenie tego tematu, że zwróciliście uwagę, że takie Centrum jest w naszym mieście.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat