Advertisement

Sukcesy uczniów "Budowlanki"

ePiotrkow Wtorek, 26 października 202125824
Poprzedni tydzień należał do uczniów piotrkowskiej "Budowlanki". Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w dwóch prestiżowych konkursach.

Dwie drużyny z "Budowlanki" wzięły udział w Turnieju Maszyn Wodnych PGE, który odbył się w Skierniewicach. Grupa „Budowlanka TIS" wygrała konkurencje "Wydajność". z kolei drużyna „Budowlanka TEO" zajęła czwarte miejsce w konkurencji „Moc".

 

- Konkurencja „Moc” polegała na podniesieniu przez turbinę klocka o wadze 5 kg w jak najkrótszym czasie. Natomiast w konkurencji „Wydajność” klocek musiał zostać podniesiony przy użyciu jak najmniejszej ilość wody - relacjonuje Edyta Wiernicka, dyrektor ZSPiPOW nr 3.

Piotrkowski zespół osiągnął wynik 4.95 litra. To dało zwycięstwo i awans do dalszego etapu. Zwycięska drużyna weźmie udział w etapie centralnym, który odbędzie się 6 listopada w Warszawie.

 

Z kolei podczas konkursu WeRskills, który odbył się w Radomiu, świetnie spisał się Łukasz Mazurek, uczeń trzeciej klasy kształcący się w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie.
Podczas konkursu miał on zbudować wymagający i technicznie skomplikowany zespół ścianek w systemie suchej zabudowy. Pierwszy z etapów to 7,5 godziny budowania konstrukcji, opłytowania jej, wykonania połączeń ślizgowych, wykonania półki i szpachlowania do standardu Q1.

- Łukasz jako jeden z niewielu uczestników wykonał wszystkie zaplanowane zadania i zachował wiele energii do dalszego działania. Jego praca była wyjątkowo dokładna i dobrze zorganizowana. Jurorzy już na tym etapie wysoko oceniali jego fachowe umiejętności i kreatywność w zastosowanych rozwiązaniach - mówi dyrektor Wiernicka i dodaje, że ostatni etap polegał na wykonaniu obsadzenia narożników i szpachlowaniu przedścianki do standardu Q3.

 

Ostatecznie uczeń Budowlanki zajął drugie miejsce, a jego praca była stawiana za wzór w kwestii planowania, dbałości o szczegóły i najdokładniejszego zachowania wymiarów w odniesieniu do projektu.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)26.10.2021 22:11

Gratuluję sukcesów, ale największe wrażenie zrobiła na mnie fotorelacja: na jednych zdjęciach wirus grasuje, a na innych nie. Fotograf powinien dostać dodatek covidowy za te zdjęcia z wirusem.

00


Idiot ~Idiot (Gość)26.10.2021 11:20

Gratulacje dla naszej zdolnej piotrkowskiej młodzieży.. ale znając życie to młody od ścianek skończy szkołę i s...i do Niemiec i Norwegi ...ale co się dziwić tam chociaż będzie wiedział za co pracuje

20


!!! ~!!! (Gość)26.10.2021 15:34

Sukcesy cieszą, tym bardziej, że mieszkam po sąsiedzku z Budowlanką. Uczniowie często wyskakują do Żabki na Broniewskiego ;)

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat