Śladami “Artystów Szkła Piotrkowskiego” - fotorelacja z oprowadzania po wystawie w ODA

Sobota, 29 lipca 20234
W Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie odbyło się w piątek kolejne oprowadzanie po wystawie „Artyści Szkła Piotrkowskiego”. W rolę przewodnika wcielił się tym razem Bartłomiej Miszczyk - syn Barbary Urbańskiej-Miszczyk, jednej z autorek prac prezentowanych w galerii przy ul. Sieradzkiej 8.

Ładuję galerię...

Podczas godzinnego oprowadzania zwiedzający mogli usłyszeć opowieści o barwnym życiu i twórczości Barbary Urbańskiej-Miszczyk, wybitnej projektantki szkła, która od 1962 do 1984 roku pracowała w Hucie Szkła Gospodarczego „Hortensja” w Piotrkowie Trybunalskim. Piastowała tam kolejno stanowiska projektanta, kierownika ośrodka wzornictwa i głównego specjalisty do spraw wzornictwa. 


Poza użytkowymi przedmiotami ze szkła Barbara Urbańska-Miszczyk projektowała przestrzenne formy rzeźbiarskie o charakterze unikatowym, także włączone do ekspozycji „Artyści Szkła Piotrkowskiego”, dostępnej w ODA do 3 września.


Więcej na temat uznanej na świecie designerki szkła będzie można dowiedzieć się z rozmowy z Bartłomiejem Miszczykiem, która wyemitowana zostanie na antenie Strefy Fm 2 sierpnia po godzinie 14:00.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zwiedzajacy ~Zwiedzajacy (Gość)31.07.2023 06:10

Piotrków zasługuje na stałą ekspozycję szkła artystycznego.

30


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.07.2023 15:37

A może zrobicie wystawę kolorowego szkła z Hortensji?

30


Feluś ~Feluś (Gość)29.07.2023 12:24

Mój wujek kiedyś dmuchał i robił różne cuda

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat