Advertisement

Skonfiskowali blisko 130 litrów bimbru

ePiotrkow Piątek, 16 grudnia 202254
Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli elementy aparatury do wyrobu bimbru, a także 126,5 litra gotowego już produktu. Nielegalny ,,punkt produkcyjny" funkcjonariusze ujawnili w miejscu zamieszkania 65-latka.

Ładuję galerię...

Do zatrzymania doszło 15 grudnia. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejrzewali, że produkcją samogonu zajmuje się jeden z mieszkańców powiatu. 

Ich wcześniejsze ustalenia okazały się trafne. Przeszukując pomieszczenia gospodarcze na terenie posesji 65-latka stróże prawa odnaleźli elementy aparatury do wyrobu bimbru. Zabezpieczyli także 147 szklanych butelek wypełnionych już gotowym wyrobem alkoholowym. Na miejscu pracował technik kryminalistyki wykonując oględziny, zebrano materiał dowodowy, zabezpieczono łącznie 126,5 litra nielegalnego alkoholu - relacjonuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie. 

Za wyrabianie alkoholu bez zezwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.


Zainteresował temat?

2

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)16.12.2022 21:19

Widzę tu wielu ludzi pozbawionych rozumu, którym wydaje się, że w nielegalnym pędzeniu bimbru nie ma nic złego. A ja mam przed oczami kilkadziesiąt rodzin zaoranych przez takich bimbrowników. Wśród nich ludzi wartościowych, których główną - a może i jedyną przywarą - był pociąg do alkoholu. I ci szubrawcy robili wszystko, żeby ludziom słabym i już uzależnionym podstawiać pod nos to świństwo. Ja wiem, że chleją ludzie z najróżniejszych środowisk: lekarze, prokuratorzy, sędziowie, dyrektorzy banków, policjanci, księża i zwykli robotnicy. Ja wiem, że z uzależnieniem ciężko jest walczyć. Ale jak walczyć z łachudrą, która z czyjejś tragedii zrobiłam sobie źródło dochodu?
Znam całą masę meliniarzy, znam całą masę ich cichych popleczników - czasem nawet wśród tzw. organów.
Znam też wiele przypadków ludzkich tragedii związanych z chlaniem na umór. Znam rodziny, w których nie jada się obiadu, bo tatuś (lub mamusia) przechlają wszystko u meliniarzy... Mój kolega z podstawówki nie żyje już 30 lat, bo ktoś mu podlewał bimberek, nie patrząc na to, że prowadzi samochód... Oczywiście, podobnych przykładów mógłbym wypisywać jeszcze całe mnóstwo.
Może zatem zamiast wypisywać głupkowate komentarze, pomyślcie o tych wszystkich nieszczęściach, które wynikają z nadużywania alkoholu. Dacie radę? Czy może sami macie już mózgi wypalone gorzałą...

1112


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)17.12.2022 21:17

Wladza rozpija narod od setek lat,bo ma z tego zysk.Pijacymi latwiej rzadzic.Ciezko walczyc z wielowiekową "tradycja narodową" i spolecznym przyzwoleniem.Trzeba edukowac mlodziez w trzezwosci,a nie walczyc z producentami bimbru.

40


Diablo ~Diablo (Gość)16.12.2022 21:10

Konkurencja nie śpi.

50


Andrzej1 ~Andrzej1 (Gość)17.12.2022 15:27

do ŻwirekPodMuchomorek koment w środek tarczy!!! , a do ja (gość), no cóż, każdy ma taki los jaki sobie wykuł. Co tam Anglia w Polsce są tysiące matek, które mają karuzelę z dziećmi i co? Nie pomożesz nikomu jeśli tego nie będzie chciał.

30


Bbn ~Bbn (Gość)16.12.2022 15:19

I to jest chory kraj. Lepiej niech zajmą się komendantem i nielegalnie przywiezioną bronią z Ukrainy a nie uczciwych ludzi ścigają. Milicja z lat 80tych wróciła.

204


Abstynent ~Abstynent (Gość)16.12.2022 14:37

Ciekawe ile sami z tego zechleją???

211


Sami swoi ~Sami swoi (Gość)16.12.2022 14:39

Psia krew,aż grzech że to wyleją,tyle to radości by było.

123


Giuseppe ~Giuseppe (Gość)16.12.2022 13:53

Oj tam, oj tam. Ma dużą rodzinę i na święta chciał ich godnie ugościć.Jakby mnie zaprosił to też bym go odwiedził i wziąłbym oczywiście swoją flaszkę ze sklepu. Ciekawe czy by im smakowała?

61


pol ~pol (Gość)17.12.2022 13:16

już by nie wygłupiali się ..., wszystko dla ludzi czy sklepowe czy własnej roboty ,ważne żeby wszystko było z głową , państwo w du..ie ma to że ktoś uzależni się czy też nie ,a raczej to że na tym nie zarabia i ot cały w tym problem ,złodzieje jedni

10


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)17.12.2022 03:09

Wcale mu się nie dziwię, że pędził, bo mając 65 lat znajduje się w momencie przechodzenia na emeryturę, a zanim mu ZUS ją wypłaci, musiał z czegoś żyć. A w ogóle, to w porównaniu z galopującą inflacją to nawet gdy dotrze do niego ta emerytura, to i tak będzie lichawa, a święta za pasem.

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat