Advertisement

Sebastian Majtczak - kierowca BMW - poszukiwany listem gończym (aktualizacja)

Piątek, 29 września 2023, aktualizacja 01.10.2023 11:12186
Policja poszukuje listem gończym Sebastiana Majtczaka - kierowcę BMW, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku na autostradzie A1 pod Piotrkowem. W wyniku tego zdarzenia zginęły trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko. Prokuratura informowała, że zamierza przedstawić kierowcy zarzuty, tymczasem okazuje się, ze za 32-latkiem wydano list gończy, a jego wizerunek został upubliczniony.

Ładuję galerię...

Prokuratura zarzuca Sebastianowi Majtczakowi, że:

jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic jako kierujący samochodem marki BMW M8501 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego w ten sposób, że prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością, wynoszącą nie mniej niż 253 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość administracyjna 120 km na godz., przez co nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki KIA Proceed w wyniku czego uderzył w tył wskazanego pojazdu.

W mediach pojawiła się informacja, że poszukiwany może przebywać poza terenem Unii Europejskiej, w kraju, z którym Polska nie ma umowy ekstradycyjnej.

 

Informację o wystawieniu listu gończego podał dzisiaj podczas konferencji prasowej w Łodzi prokurator generalny oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Prokurator zarządził zatrzymanie podejrzanego o spowodowanie przestępstwa - wypadku ze skutkiem śmiertelnym - oraz wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie, a także podjął inne niezbędne czynności, aby sprawca trafił przed oblicze polskiego wymiaru sprawiedliwości. Przedstawiciel rodziny kierowcy, zapewnia, że stawi się on przed organami ścigania, lecz na moje polecenie prokurator podjął wszystkie niezbędne działania, aby zapewnić zatrzymanie i doprowadzenie mężczyzny przed wymiar sprawiedliwości. Wydałem też polecenie, aby został też upubliczniony wizerunek sprawcy. Wydałem też polecenie, aby prokurator rozważył uzupełnienie kwalifikacji prawnej czynu o sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym - mówił w Łodzi Zbigniew Ziobro.

Od rana próbowaliśmy uzyskać od piotrkowskiej prokuratury informacje, czy kierowca usłyszał już zarzuty i prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt. Dopiero po południu dotarła do nas wiadomość od prokurator Anny Mosur:

Szanowni Państwo, Prokurator Generalny poinformował na konferencji prasowej o dotychczasowych ustaleniach śledztwa. Na obecnym etapie nie przekazujemy szerszych informacji dotyczących postępowania - czytamy w przesłanym komunikacie.

Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło 16 września, czyli 13 dni temu. W płomieniach zginęła trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletni chłopiec.

 

AKTUALIZACJA:

W sobotę swoje oświadczenie opublikowała także policja:

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

17

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (186)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tragikomedia ~Tragikomedia (Gość)04.10.2023 15:27

A jak adwokat usprawiedliwi posługiwanie się fałszywymi dokumentami do przekroczenia granicy?
Przecież to jest następny paragraf.
A może cd. afery wizowej i nielegalne dokumenty.
Żarty a nie prawo.

30


arek ~arek (Gość)03.10.2023 15:06


Rutkowski tego bandytę znajdzie , na pewno i doprowadzi przed polski sąd. Trzymajmy kciuki.

50


janty ~janty (Gość)02.10.2023 17:30

Nigdzie się nie schowa. Niech mu i tatusiowi zablokują konta i karty płatnicze to się znajdzie.

70


grrrrr ~grrrrr (Gość)30.09.2023 11:17

MAJTCZAK FAMILY CZYLI PAŃSTWO PIS W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI
Kaczyński i PIS-cy, na długo przed 2014 rokiem, zapowiadali, że jak dojdą do władzy to zapanuje normalność, sprawiedliwość, a organy władzy i administracji staną się przyjacielem Polaka i obywatela. Minęło osiem lat i jedyne co widać to podporządkowanie starej patologii, nowej patologii, tym razem w wydaniu Kaczyńskiego i PIS. Sprawa rodziny Majczak pokazuje że dalej tkwimy w głębokim PRL-u, w systemie "wicie-rozumiecie" , "nie mamy WASZEGO płaszcza i co nam zrobicie".

221


goœć_luna ~goœć_luna (Gość)03.10.2023 07:32

Teraz piszą ,że ma firmę w Niemczech.Stary numer będzie chciał zamienić wyrok odsiadki w Niemieckim więzieniu,a tam zapewne liczy po roku na pudło półotwarte.Mam nadzieje ,że Sąd się na to nie zgodzi.I odsiedzi u nas od dechy do dechy.

40


go?ć_wakacje ~go?ć_wakacje (Gość)29.09.2023 20:43

Znam go i wiem że próżno szukać go w kraju. Troszkę go kosztowało zalokowanie się tam gdzie teraz przebywa, ale cóż kto bogatemu zabroni.

123


coś nie tak ~coś nie tak (Gość)02.10.2023 15:16

Przecież policja miała w ręku bezpośrednich świadków zdarzenia...dwaj pasażerowie BMW.
Ich też zgubili ,albo wysłali za granicę? Przecież za nie udzielenie pomocy jest kara i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności.
Pewnie byli w takim szoku jak policja ,która "nie zauważyła" rozwalonego bmw.

60


p p p pranga02.10.2023 10:04

Kluczowe pozostają pytania:
-dlaczego od razu nie został zastosowany areszt tymczasowy podejrzanego o spowodowanie wypadku, aby uniknąć mataczenia w sprawie,
- czy od razu zabezpieczono BMW do badań jako dowód w sprawie,
- czy należycie i od razu pobrano do badań genetycznych pozostałości śliny z poduszki kierowcy, aby upewnić się co do tego kto prowadził pojazd,
- czy opublikowany zostanie film wraz dźwiękiem nagrany w BMW bezpośrednio przed wypadkiem?
Na podstawie lokalizacji głosu dałoby się potwierdzić kto był kierowcą.
Miejmy nadzieje, że znajdzie się jeszcze ktoś kto przejeżdżał obok BMW rejestrując moment kiedy z niego wysiadał kierowca po wypadku.

80


cxcxzcz ~cxcxzcz (Gość)02.10.2023 12:19

Za pierwszym razem podczas oględzin prokurator zauważył samochód marki KIA, a ten BMW jakoś umknął jego uwadze??? Czemóż się dziwię - przecież takie wraki leżą wzdłuż każdej drogi.
;-)

80


fds ~fds (Gość)01.10.2023 17:57

osobne śledztwo niezależnej prokuratury nad ***owską mafią w łdz i p-kow która umożliwiła mu zbiec za granicę, za matactwo i ukrywanie śladów

232


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat