Rozpoczęło się XIV Europejskie Forum Gospodarcze

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 28 października 20218332
Trwa XIV Europejskie Forum Gospodarcze. To dziesiątki paneli dyskusyjnych, sesje, a także wykłady motywacyjne i gala z rozdaniem Nagród Gospodarczych Województwa Łódzkiego. Wśród gości m.in.: ministrowie, rektorzy polskich uczelni, a także trener reprezentacji Polski siatkarzy, Miss Polonia i przedsiębiorcy
fot. Adam  Staśkiewicz

Spotykamy się w kapitalnym momencie – chwilę po tym, jak rząd przekazał samorządom ogromne pieniądze na inwestycje w ramach Polskiego Ładu. 23 miliardy złotych w Polsce, 1,8 miliarda w samym województwie łódzkim. Chcemy na tym Forum eksponować motyw współpracy dotyczący wszystkich sfer: przedsiębiorców, naukowców, samorządowców i rządu. Doświadczenia i młodości.

- mówił na inaugurację marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber

 

 

Głównym miejscem obrad jest Andel's hotel w Łodzi, ale Forum można też śledzić w Internecie. Wydarzenie potrwa do piątku.

 

Forum stało się okazją m.in. do rozmowy na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. - To największy projekt rozwojowy ostatnich lat. Efektem będzie 90 połączeń z Łodzi do Warszawy na dobę, a pociągi dojeżdżające do stolicy w 45 minut. To zdecydowanie przyspieszy realizację projektu duopolis – mówił pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

 

Forum stanowi doskonałą przestrzeń, żeby zaprezentować Łódzkie, jako miejsce warte inwestycji, zainteresowania, dobre miejsce do studiowania.

– zachwalał podczas konferencji otwierającej Forum wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

 

Na nawiązanie ważnych kontaktów i nabranie doświadczenia liczą też bardzo młodzi ludzie, a ich reprezentantem na sesji inauguracyjnej był Mateusz Grochowski, przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. – Myślę, że dużo będziemy się mogli tutaj dowiedzieć, ale i przekazać swojej wiedzy – mówił.

 

Mateusz Grochowski był jednym z prelegentów sesji inauguracyjnej zatytułowanej „Kształcenie kadr dla nowoczesnej gospodarki w dobie pandemii”. Profesorowie uczelni wyższych zastanawiali się nie tyle jak pandemia wpłynęła na jakość nauczania, ale co pozytywnego przynosi zdalne nauczanie i co będzie można wykorzystać w przyszłości.

 

W czwartek zaplanowano kolejne panele, a lekcję motywacji da trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen.

 

jg


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)29.10.2021 07:50

A gdzie jest v-ce marszałek łódzkiego pan Zbigniew Ziemba?

10


You Tube ~You Tube (Gość)28.10.2021 20:13

RE:SET 4 - globalna klęska głodu realna? to też ocenzurujecie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat