artykuł sponsorowany

Rejestracja numeru na kartę – poradnik Orange

Poniedziałek, 26 lutego 2024
Rejestracja numeru Orange jest niezbędna, jeśli chcesz móc z niego korzystać. Bez tego, zakupiony starter będzie nieważny. Istnieje kilka sposobów na rejestrację numeru, by cieszyć się nim bez żadnych przeszkód. Możesz to zrobić, odwiedzając odpowiednie punkty albo postawić na opcję rejestracji SIM z Orange przez internet. Z tego poradnika dowiesz się, jak dokładnie zarejestrować kartę SIM z Orange oraz w jakich konkretnie miejscach możesz to zrobić.
Rejestracja numeru na kartę – poradnik Orange

Jak zarejestrować kartę SIM z Orange?

 

Rejestracja numeru w Orange to nic innego jak przypisanie Twoich danych osobowych do konkretnej karty SIM. Bez tego – nie będziesz mieć możliwości wykonywania połączeń, wysyłania SMS czy korzystania z pakietów internetu, ponieważ numer będzie nieaktywny. Do rejestracji SIM w Orange niezbędne będą Twoje imię, nazwisko oraz numer PESEL.

 

Jeśli zdecydujesz się na rejestrację w salonie Orange lub w jednym z punktów, które mają takie uprawnienia, pracownik poprosi Cię o okazanie karty SIM (lub kupowanego właśnie startera) i dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Jeśli nie wiesz, czy Twój numer jest już zarejestrowany, przeczytaj o tym tutaj: https://doladowania.orange.pl/oferta/czy-twoj-numer-jest-zarejestrowany.

 

Gdzie jest możliwa rejestracja numeru w Orange?


Rejestracja SIM w Orange na kartę to nieskomplikowany proces, który nie zajmie Ci wiele czasu. Możesz zrobić to w salonie Orange, w Media Markt, w kioskach i salonikach prasowych (Ruch, Kolporter, Świat Prasy, Inmedio, Relay), w Żabkach i Fresh Marketach oraz w placówkach Poczty Polskiej. W przypadku opcji rejestracji w salonie Orange możesz wcześniej przesłać swoje dane za pomocą formularza online lub SMS-em z imieniem, nazwiskiem oraz numerem PESEL na numer 80170.

 

Jeżeli jednak wolisz zarejestrować numer w Orange samodzielnie, przez internet, to zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji rejestracji na stronie operatora. Cały proces zajmie Ci kilka minut, nie musisz wychodzić z domu i wystarczy Ci smartfon, laptop czy tablet – oraz, oczywiście, dostęp do internetu.

 

Wystarczy, że przejdziesz na główną stronę rejestracji numeru z Orange i wybierzesz interesującą Cię metodę. Możesz zrobić to z pomocą swojej bankowości elektronicznej, w tym celu wystarczy:

  • podać podstawowe dane: rejestrowany numer telefonu oraz 4 ostatnie cyfry karty SIM, które znajdziesz właśnie na niej,
  • zalogować się do swojego banku – proces jest w pełni bezpieczny, a połączenie odpowiednio szyfrowane,
  • poczekać na SMS od Orange, który potwierdzi rejestrację numeru.

Możesz również zarejestrować numer dokumentem i zdjęciem:

 

  • podajesz numer telefonu i kart SIM,
  • przesyłasz zdjęcia dowodu osobistego i swojej twarzy – pliki nie są nigdzie wykorzystywane,
  • czekasz na potwierdzenie rejestracji od Orange.

Kolejna opcja to rejestracja numeru w aplikacji Mój Orange:

  • logujesz się do aplikacji,
  • przechodzisz do zakładki „Więcej”, wybierasz opcję „Rejestracja numeru na kartę”,
  • podajesz numer telefonu i karty SIM,
  • czekasz na potwierdzenie od Orange.

Proste, prawda?

 

Jak sprawdzić ważność numeru w Orange?

 

Każdy numer telefonu ma swoją ważność, po której wygaśnięciu, ten może zacząć być nieaktywny. W przypadku Orange karta SIM pozostanie aktywna przez rok od czasu ostatniego doładowania konta. Co istotne, numer nie wygasa bez żadnego ostrzeżenia. Klient otrzymuje wcześniej przypomnienia o konieczności doładowania swojego numeru, by go nie utracił. W takim przypadku wystarczy zasilenie konta, by ponownie wydłużyć ważność nr telefonu o rok.

 

Jak sprawdzić ważność konta w Orange?

 

Nieco inną kwestią – choć te pojęcia bywają mylone – jest to, jak sprawdzić ważność konta w Orange. W przypadku ważności numeru mówimy o całej karcie SIM. Gdy ten termin zostanie przegapiony, numer wygaśnie i nie będzie można go używać; ani dzwonić, ani odbierać połączeń. Z kolei w przypadku minięcia ważności konta mogą wygasnąć kupione pakiety czy pozostałe środki z doładowania i użytkownik numeru straci możliwość dzwonienia czy wysyłania wiadomości, ale inne osoby będą mogły się do niego dodzwonić. O tym, ile czasu konto będzie aktywne, decyduje nominał doładowania.

 

A jak sprawdzić ważność konta w Orange? Wystarczy zalogować się do aplikacji Mój Orange i przejść do Szybkiego podglądu – albo do swojego konta na stronie operatora, po czym otworzyć zakładkę Podsumowanie i sekcję Stan konta. Można również sprawdzić ważność konta, wpisując na klawiaturze telefonu kod *124*#.

 

Jak sprawdzić, czy karta jest zarejestrowana?

 

Jeśli nie masz pewności czy Twoja rejestracja numeru na kartę Orange przebiegła poprawnie albo chcesz po prostu sprawdzić, czy karta jest zarejestrowana, wyślij bezpłatny SMS o treści „numer” pod 80190. Sprawdzanie numeru Orange to prosty, szybki proces, dzięki któremu szybko dowiesz się, jaka jest ważność Twojego konta lub czy Twoja karta SIM Orange została zarejestrowana.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat