Advertisement

Przygotowani do niesienia pomocy

ePiotrkow Wtorek, 28 czerwca 202218620
Strażacy ochotnicy z powiatu piotrkowskiego wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Zajęcia zwieńczyły egzamin teoretyczny i praktyczny, który zdało 39 druhów na co dzień zrzeszonych w jednostkach OSP.

Ładuję galerię...

Szkolenie dla strażaków OSP trwało od kilku tygodni. Podczas wykładów i manewrów praktycznych druhowie poznawali m.in. zasady korzystania ze sprzętu ratowniczego i gaśniczego, czy zestawów hydraulicznych i pneumatycznych. Poznali też najważniejsze zasady gaszenia pożarów, organizacji pomocy na szlakach komunikacyjnych oraz reagowania podczas ratowniczych akcji powodziowych. Poza tym dowiedzieli się również jak uwalniać osoby zakleszczone w pojazdach, w jaki sposób przeprowadzać ewakuacje z płonących obiektów, czy jak neutralizować niebezpieczne substancje.

 

Było to pierwsze szkolenie według trybu wprowadzonego ustawą o ochotniczych strażach pożarnych obowiązującą od 1 stycznia 2022 roku.

Absolwentom szkolenia gratulujemy i witamy w gronie strażaków ratowników, posiadających kwalifikacje do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych - czytamy w mediach społecznościowych KM PSP w Piotrkowie.

 

W zajęciach i egzaminach udział wzięli ochotnicy z gmin: Moszczenica, Wolbórz, Sulejów, Aleksandrów, Ręczno oraz Łęki Szlacheckie.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat