Advertisement

Przestanie być wiceprezydentem, by objąć funkcję dyrektora szkoły

Tomaszów Sobota, 12 sierpnia 202312
Do nietypowej sytuacji doszło w Tomaszowie. Na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie nie wskazano żadnej osoby, ponieważ do konkursu nie zgłosił się żaden kandydat. W tych okolicznościach funkcję dyrektora może objąć wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Izabela Śliwińska.
fot.: Ł. Michalczyk fot.: Ł. Michalczyk

Do 26 czerwca 2023 r. trwał konkurs, którego celem było wyłonienie kandydatów na dyrektora. W wyniku braku chętnych na objęcie tego stanowiska w SP nr 10 w Tomaszowie, Urząd Miasta musiał wdrożyć procedurę zgodną z przepisami wynikającymi z ustawy Prawa oświatowego.

Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w jego wyniku nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej – zaznaczają tomaszowscy urzędnicy.

W związku z tą niecodzienną sytuacją prezydent Marcin Witko zwrócił się pismem do rady pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 10 o wyrażenie opinii wobec kandydatury wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej.

To szkoła, która w moim sercu zajmuje wyjątkowe miejsce. W ostatnich latach w szkole przeprowadzono kilka inwestycji – boisko, kuchnia, elewacja, powstała pracownia ekologiczna. Zależy mi na tym, aby szkoła rozwijała się dynamicznie, dlatego potrzebna jest tam osoba z odpowiednim doświadczeniem, do której mam pełne zaufanie, a taką osobą jest Pani Izabela Śliwińska - mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Co do dalszych kroków, będę informował na bieżąco po zakończeniu odpowiednich procedur – dodaje prezydent.

Po uzyskaniu przychylnej opinii od rady pedagogicznej kolejnym krokiem będzie zwrócenie się do kuratorium w celu uzyskania zgody na powierzenie funkcji dyrektora. Jeśli dojdzie do porozumienia, wtedy Izabela Śliwińska ustąpi ze stanowiska wiceprezydenta, aby zostać dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Niewolnik z magazynu ~Niewolnik z magazynu (Gość)12.08.2023 21:19

Taki wiceprezydent to chyba zarabia dwa razy to co ja

20


ono onoranga12.08.2023 22:50

Przecież urząd sam najpierw odwołuję dyrektora

10


Uczycielka ~Uczycielka (Gość)13.08.2023 00:02

Od czerwca było wiadome. Jakas ustawka jak na bijatyki po meczowe. Wstyd.

50


Heniek z III C ~Heniek z III C (Gość)12.08.2023 23:10

... nadeszly czasy gdzie ludzie cenia swiety spokoj a nie ciagła walke jak nie z uczniami to z rodzicami kuratorium urzedami roznymi itd itd... Droga krzyzowa to cale dyrektorowanie w tych czasach.

20


Rencista ~Rencista (Gość)12.08.2023 21:44

Mam nadzieję że wypłaty dostaję pan w terminie?

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.08.2023 21:38

Wice-wersa

10


obs. ~obs. (Gość)12.08.2023 10:39

To jest "poświęcenie". A może jednak wizja. Bo wybory samorządowe w przyszłym roku a a tu różnie może być bowiem wyborcy są nie przewidywalni. Lepiej więc być dyrektorem nawet szkoły niż martwić się co będzie w 2024 roku....

72


gian ~gian (Gość)12.08.2023 11:57

Gratulacje dla nowej pani dyrektor. Ogromna szkoła, nowe, Wielkie wyzwania i inwestycje w szkole. Doświadczenie pani z Magistratu Miasta przyda się. Gratuluje

52


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat