Advertisement

Przeładowane nawet o 18 ton!

ITDRegion Piątek, 09 czerwca 202311
Trzy zdecydowanie przeładowane ciężarówki z szambami betonowymi wycofali tymczasowo z ruchu piotrkowscy inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Rekordzista” ważył ponad 58 ton zamiast dopuszczalnych 40. Każdy z zatrzymanych zespołów pojazdów miał także przekroczone dozwolone parametry nacisków osi na drogę.
fot.: Główny Inspektorat Transportu Drogowego fot.: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Inspektorzy z Piotrkowa Trybunalskiego podjęli interwencję w pobliżu Wolborza, gdzie zatrzymali trzy ciężarówki z szambami betonowymi. Powodem było podejrzenie przekroczenia dopuszczalnych parametrów wagowych. Liczba przewożonych szamb i ich wymiary wskazywały, że pojazdy są przeładowane.

Zespoły pojazdów skierowano na przenośne wagi inspekcyjne. Pierwszy ważył ponad 58 ton. Niewiele mniej, bo prawie 58 ton ważył drugi z nich. Rzeczywista masa całkowita najlżejszego wynosiła ponad 55 t. Oznacza to, że skontrolowane zespoły pojazdów były przeładowane od ponad 15 000 do ponad 18 000 kilogramów. Tak duża masa ładunku nie była bez znaczenia dla nacisków osi pojazdów. Pomiary wskazały nawet 38-procentowe przekroczenia. To oczywiście wpływa na szybszą degradację nawierzchni dróg, mostów, czy przepustów - mówi Michał Niedźwiecki z łódzkiego oddziału ITD.

Inspektorzy zakazali kierowcom dalszej jazdy oraz ukarali ich mandatami karnymi. Ciężarówki mogły odjechać z miejsca kontroli dopiero po doprowadzeniu do normatywności – przeładowaniu nadwyżki szamb na inne pojazdy. Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Grozi im po 15 000 zł kary.

 

fot.: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Spedytor ~Spedytor (Gość)09.06.2023 12:07

Taki mandat i tak się opłaca zapłacić czasami

03


Realia ~Realia (Gość)10.06.2023 12:26

Wprowadzić kary jak w niemczech. 2,5Euro za ponad normatywnym kg, za przejechany kilometr. W aptece by ważyli, żeby nie przeladować. Tak to przejedzie taki, drogę rozwali i zadowolony, że zaoszczedził tysiąc na paliwie, a popsuł za miliony.

21


stefan ~stefan (Gość)09.06.2023 14:21

cfaniaczki prywaciarze tak puszczają kierowców? ehh powinno byc za cos takiego 100tyięcy kary moze by to dało domyślenia coponiektórym

57


Hmmm ~Hmmm (Gość)09.06.2023 14:49

Kropla w morzu... kontrole powinny być pod centrami dystrybucyjnymi. Popularne "firanki" potrafią przysłonić naprawdę spory ciężar. Transport jest najdroższą częścią łańcucha logistycznego, więc firmy maksymalizują wypełnienie przestrzeni ładunkowej - w skrócie upychają tyle ile się da na auto. Dodatkowo powinny być kontrole "kopciuchów", które zostawiają za sobą czarny dym (osobowe i ciężarowe).

44


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)09.06.2023 13:18

Waga powinna być np.przy obwodnicy,a nie żeby ciężar pchać przez miasto i ulice rozjeżdżać ciekawe który mądry urzędnik to wymyślił żeby waga była w mieście

52


Kierowca C+E ~Kierowca C+E (Gość)09.06.2023 12:59

Przecież się nie teleportuje

33


Malolat ~Malolat (Gość)09.06.2023 12:39

Dobrze wiedza ile wiozą i myślą że sie uda powinny im te szamba bokiem wyjsc

34


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat