Advertisement

"Przed nami ostatni etap lotnego finiszu pana prezydenta Chojniaka"

Strefa FM Środa, 14 czerwca 2023148
Przedstawiciele inicjatywy referendalnej dotyczącej odwołania przed końcem kadencji prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka zorganizowali konferencję prasową, w której odnieśli się do uchylenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji komisarza wyborczego o odrzuceniu wniosku w sprawie referendum.

Ładuję galerię...

"Data 7 czerwca przywróciła nam wiarę w demokrację" - takimi słowami rozpoczęła środową konferencję przed Urzędem Miasta w Piotrkowie Agnieszka Chojnacka, pełnomocnik grupy referendalnej. 

 

Przypomnijmy, sąd zgodził się z częścią podnoszonych w skardze zarzutów i uznał ponad 280 podpisów (do wymaganej liczby podpisów brakowało 226 - red.) z niepełnym adresem lub skrótem nazwy miasta, przy których pozostałe dane pozwalały zidentyfikować mieszkańca. Zdaniem sądu, zgodnie z ustawą, to wystarczało.

Zdaniem WSA w Łodzi, odrzucając te podpisy, komisarz wyborczy kierował się nadmiernym rygoryzmem, co jest sprzeczne z duchem prawa. Oglądaliśmy relację z tego wyroku i najbardziej w pamięci utkwił nam jeden komentarz pani sędziny: "Wszystkie wymagania jakie ustawa nakłada na obywatela przy składaniu poparcia nie są po to, żeby utrudnić obywatelowi życie i celebrować je jako takie, tylko w sposób nie budzący wątpliwości ustalić, czy jest to ta osoba, która udzieliła poparcia". Te słowa podczas rozprawy przeczytała przewodnicząca składu pani Małgorzata Kowalska. Jak wiemy, wyrok jeszcze nie jest prawomocny. Komisarz może teraz ogłosić referendum lub złożyć przez swojego pełnomocnika skargę kasacyjną do NSA i ma na to 14 dni - mówiła podczas konferencji Agnieszka Chojnacka.

Pełnomocnik grupy referendalnej odwołała się także do artykułu "Gazety Wyborczej", w którym podano, że komisarzem wyborczym w Piotrkowie jest aktualnie notariuszka, która wykonywała prace na rzecz Urzędu Miasta.

Aby mieć pewność w tej sprawie złożymy pismo do prezydenta miasta oraz samej zainteresowanej z zapytaniem, czy rzeczywiście ma lub miało to miejsce. Korzystając ze sposobności chcemy rozwiać także wątpliwości w sprawie pracownika delegatury, dokonującego weryfikacji list poparcia z podpisami mieszkańców i dopytać, czy ta osoba jest spokrewniona z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem, co sugeruje nazwisko. To niezwykle ważne, bo niebawem przed nami wybory i zależy nam na sprawnym, niezależnym funkcjonowaniu delegatury w Piotrkowie Trybunalskim - wyjaśnia Agnieszka Chojnacka.

Ponadto, inicjatorzy referendum poinformowali, że podobne pisma zostały wysłane do spółek, które podlegają pod miasto, m.in. do TBS.

 

Podczas konferencji Agnieszka Chojnacka podziękowała także mieszkańcom Piotrkowa za głosy poparcia i wspierania działań grupy referendalnej oraz wolontariuszom zbierającym podpisy.

Przed nami ostatni etap lotnego finiszu pana prezydenta Chojniaka. Wszystkie ręce na pokład! - tak zakończyła środową konferencję przed piotrkowskim magistratem Agnieszka Chojnacka.

POLECAMY


Zainteresował temat?

21

12


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (148)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Takaka ~Takaka (Gość)18.06.2023 10:13

Nie Roby chcą do koryta ha ha nie tędy droga cwaniaczki

26


Eduardo ~Eduardo (Gość)16.06.2023 16:56

Tłuste koty z urzędu mają się dobrze,

71


emeryt ~emeryt (Gość)18.06.2023 11:08

Pełen szacun dla grupy referendalnej. Mimo wszelkich przeciwności nie podali się i dalej walczą za nas mieszkańców i dla nas wszystkich. To są "Judymowie" naszych czasów. Wielkie PODZIĘKOWANIA.

63


97-300 97-300ranga18.06.2023 10:13

"Przed nami ostatni etap lotnego finiszu" Co to za bzdury , co to za bełkot ?Nie ma czegoś takiego ....Raczej powinno być tak- przed nami ostatni lotny finisz ostatniego etapu. Błysła pani inteligencją .

13


jaki taki ~jaki taki (Gość)15.06.2023 14:41

A jaki program dla Miasta mają Ci z referendum? Czy ich programem jest tylko odwołanie Prezydenta i dobranie się do żłobu?

139


098op2 ~098op2 (Gość)14.06.2023 17:23

"Koniec lotnego finiszu"? Przecież to jest jakieś dno... ta pani ma aspiracje do rządzenia w mieście, a nie potrafi sklecić w kulturalny sposób? Żałosne.

2017


bert ~bert (Gość)17.06.2023 14:42

I bardzo dobrze niech się odwoła ,to trochę potrwa , będzie jesień i dla obniżenia kosztów referendum ,możemy przeprowadzić glosowanie w jednym dniu razem z wyborami do parlamentu.

22


uwaga UWAGA ~uwaga UWAGA (Gość)16.06.2023 22:25

Na REFERENDUM idziemy wszyscy mieszkańcy Piotrkowa Tryb. Zawalczmy RAZEM o lepsze miasto dla nas i dla następnych pokoleń.

61


oFca ~oFca (Gość)17.06.2023 09:30

I wy dalej dajecie się nabrać na to referendum? Przecież to platforma próbuje dobrać się do władzy.. ludzie zamieszani w referendum to osoby związane z platformą

17


#referendum ~#referendum (Gość)16.06.2023 22:29

Na #referendum idziemy wszyscy jak jeden mąż i żona i dzieci, samotni też są bardzo mile widziani. Sąsiedzi , po prostu WSZYSCY.

52


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat