Procesje na ulicach miasta. Boże Ciało w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 03 czerwca 20211464063
Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywana Bożym Ciałem. Istotą tej liturgii jest uczczenie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z procesji, która wyruszyła z piotrkowskiej fary.

Ładuję galerię...

To święto nakazane, co oznacza, że wierni zobowiązani są do uczestnictwa w mszy świętej i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Po mszy ulicami Piotrkowa przeszły procesje. Przy czterech ołtarzach polowych czytane były fragmenty Ewangelii.

 

Posłuchaj rozmowy z ks. prałatem Grzegorzem Gogolem, proboszczem Bazyliki Mniejszej św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim:


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona jest od XIII wieku. W Polsce wprowadzono ją niecały wiek później.


Zainteresował temat?

9

9


Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)03.06.2021 22:35

misiu, nie szkoda Ci bezproduktywnie straconej energii. Choćbyś cały dzień walił młotem w kowadło, to bolała będzie tylko Twoja ręka.

41


go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)03.06.2021 23:29

,,W imię moje będą nas nienawidzić" patrząc po komentarzach sprawdza się tylko jakoś tych ludzi to nie rusza opinia ateistów.

35


Team ~Team (Gość)04.06.2021 03:45

W moim bloku mieszka komunista z krwi i kości i z rodziny komunistycznej gdy pracował donosił na współpracowników córka rozwódka biegała z czerwonymi piorunami i on wraz z żoną uczestniczą w procesji jak to możliwe jak ich zobaczyłem zostałem w domu

36


Gościu ~Gościu (Gość)03.06.2021 22:33

Naskakujecie na nas wierzących, że idziemy w procesji i zarażamy. A ja mam takie pytanie. Jak chodziliście w strajkach kobiet wykrzykując wulgaryzmy, które pewnie niejedno dziecko słyszało, to było wtedy idealnie. Nam wierzącym nie wolno już iść w procesji, bo wtedy jesteśmy obrzucani błotem przez was i to z nas robicie tych złych. Owszem, są w kościele ludzie, którzy nie powinni się wypowiadać publicznie ale proszę was żebyście nie szufladkowali innych osób, które nic wam nie robią. Polityki dla mnie też w kościele być nie powinno i z tym się zdecydowanie zgadzam. Przy okazji chciałbym pozdrowić jedną panią, która bardzo krzyczała wulgarne hasła na strajku kobiet w stronę kościoła, a widziałem ją w kościele na pasterce jak śpiewała kolędy. :)

98


Noker od kanalizacji ~Noker od kanalizacji (Gość)04.06.2021 08:29

Tak tak tak tam chodzą najgorsze diabły niby wierni a z życia somsiadów robią piekło

41


ljkhgywe ~ljkhgywe (Gość)04.06.2021 14:03

Wymagacie tolerancji dla odmienności, mniejszości, wszelkich LGBT, itd. Ale jak Katolicy mają swoje święto to już tacy tolerancyjni być nie potraficie. Czy tolerancja powinna działać tylko w jedną stronę?

52


dekkers ~dekkers (Gość)03.06.2021 18:49

W ciągu najbliższych 2 tygodni będzie wzrost zachorowań na Covid19.
Gdzie ci ludzie mają maseczki, gdzie są zachowane odstępy...

1813


stefan ~stefan (Gość)04.06.2021 10:41

W latach 80-tych z komitetu centralnego poszła dyrektywa,żeby kościoła nie ruszać,po czterdziestu latach taka sama dyrektywa poszła z Nowogrodzkiej... pis to komuniści !!
Karma wróci,wszyscy odpowiedzialni za niszczenie kraju pójdą siedzieć !!!

43


Geppetto ~Geppetto (Gość)03.06.2021 16:43

Było to klasyczne spontaniczne zgromadzenie , jak widać policja w tej sytuacji nie legitymowała , nie gazowała ani nie pałowała uczestników . Należy się powoływać na ten przykład przy innych zgromadzeniach spontanicznych , jako przykład nierównego traktowania i oczywiście większość bez maseczek i dystansu.

2719


Tedy ~Tedy (Gość)03.06.2021 22:50

Może ten tłum ruszy pozbierać śmieci po lasach i polach
Matka Ziemia umiera a oni uprawiają czary

159


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat