Advertisement

Procesje na ulicach miasta. Boże Ciało w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 03 czerwca 20211531963
Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywana Bożym Ciałem. Istotą tej liturgii jest uczczenie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z procesji, która wyruszyła z piotrkowskiej fary.

Ładuję galerię...

To święto nakazane, co oznacza, że wierni zobowiązani są do uczestnictwa w mszy świętej i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Po mszy ulicami Piotrkowa przeszły procesje. Przy czterech ołtarzach polowych czytane były fragmenty Ewangelii.

 

Posłuchaj rozmowy z ks. prałatem Grzegorzem Gogolem, proboszczem Bazyliki Mniejszej św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim:


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona jest od XIII wieku. W Polsce wprowadzono ją niecały wiek później.


Zainteresował temat?

9

9


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)03.06.2021 22:35

misiu, nie szkoda Ci bezproduktywnie straconej energii. Choćbyś cały dzień walił młotem w kowadło, to bolała będzie tylko Twoja ręka.

41


go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)03.06.2021 23:29

,,W imię moje będą nas nienawidzić" patrząc po komentarzach sprawdza się tylko jakoś tych ludzi to nie rusza opinia ateistów.

35


Team ~Team (Gość)04.06.2021 03:45

W moim bloku mieszka komunista z krwi i kości i z rodziny komunistycznej gdy pracował donosił na współpracowników córka rozwódka biegała z czerwonymi piorunami i on wraz z żoną uczestniczą w procesji jak to możliwe jak ich zobaczyłem zostałem w domu

36


Gościu ~Gościu (Gość)03.06.2021 22:33

Naskakujecie na nas wierzących, że idziemy w procesji i zarażamy. A ja mam takie pytanie. Jak chodziliście w strajkach kobiet wykrzykując wulgaryzmy, które pewnie niejedno dziecko słyszało, to było wtedy idealnie. Nam wierzącym nie wolno już iść w procesji, bo wtedy jesteśmy obrzucani błotem przez was i to z nas robicie tych złych. Owszem, są w kościele ludzie, którzy nie powinni się wypowiadać publicznie ale proszę was żebyście nie szufladkowali innych osób, które nic wam nie robią. Polityki dla mnie też w kościele być nie powinno i z tym się zdecydowanie zgadzam. Przy okazji chciałbym pozdrowić jedną panią, która bardzo krzyczała wulgarne hasła na strajku kobiet w stronę kościoła, a widziałem ją w kościele na pasterce jak śpiewała kolędy. :)

98


Noker od kanalizacji ~Noker od kanalizacji (Gość)04.06.2021 08:29

Tak tak tak tam chodzą najgorsze diabły niby wierni a z życia somsiadów robią piekło

41


ljkhgywe ~ljkhgywe (Gość)04.06.2021 14:03

Wymagacie tolerancji dla odmienności, mniejszości, wszelkich LGBT, itd. Ale jak Katolicy mają swoje święto to już tacy tolerancyjni być nie potraficie. Czy tolerancja powinna działać tylko w jedną stronę?

52


dekkers ~dekkers (Gość)03.06.2021 18:49

W ciągu najbliższych 2 tygodni będzie wzrost zachorowań na Covid19.
Gdzie ci ludzie mają maseczki, gdzie są zachowane odstępy...

1813


stefan ~stefan (Gość)04.06.2021 10:41

W latach 80-tych z komitetu centralnego poszła dyrektywa,żeby kościoła nie ruszać,po czterdziestu latach taka sama dyrektywa poszła z Nowogrodzkiej... pis to komuniści !!
Karma wróci,wszyscy odpowiedzialni za niszczenie kraju pójdą siedzieć !!!

43


Geppetto ~Geppetto (Gość)03.06.2021 16:43

Było to klasyczne spontaniczne zgromadzenie , jak widać policja w tej sytuacji nie legitymowała , nie gazowała ani nie pałowała uczestników . Należy się powoływać na ten przykład przy innych zgromadzeniach spontanicznych , jako przykład nierównego traktowania i oczywiście większość bez maseczek i dystansu.

2719


Tedy ~Tedy (Gość)03.06.2021 22:50

Może ten tłum ruszy pozbierać śmieci po lasach i polach
Matka Ziemia umiera a oni uprawiają czary

159


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement