Prezydent Piotrkowa z wotum zaufania i absolutorium

Strefa FM Poniedziałek, 07 czerwca 202156
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak z wotum zaufania oraz absolutorium. Miejscy radni głosowali w trybie korespondencyjnym.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od rozpatrzenia Raportu o stanie miasta za 2020 rok. Na początku prezydent Krzysztof Chojniak przedstawił dokument, po czym odbyła się debata nad raportem. Debata miała formę odczytania pisemnych oświadczeń, które trafiły do Przewodniczącego Rady Miasta. Ten punkt zakończyło głosowanie nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania.


Druga część sesji była poświęcona głosowaniu nad udzieleniem prezydentowi miasta absolutorium z tytułu wykonana budżetu w 2020 roku. Najpierw odczytano opinie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, komisji stałych oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej. Następnie zaplanowano dyskusję, która miała formę odczytania stanowisk klubów i radnych. Całość zakończyło głosowanie nad udzieleniem absolutorium.

 

Zarówno w przypadku wotum zaufania jak i absolutorium, głosy "za" oddało 18 radnych. - Panie prezydencie, serdecznie gratuluję panu oraz pani skarbnik, a także całemu zespołowi, który prowadzi nasze miasto - powiedział po odczytaniu wyników głosowania Marian Błaszczyński, przewodniczący Rady Miasta.

 

Przeciw byli Łukasz Janik, Andrzej Piekarski oraz Sergiusz Stachaczyk, natomiast głosu nie oddali Marlena Wężyk-Głowacka oraz Piotr Gajda. - Brak udzielonego głosu jest wyrazem mojego protestu. Sesja korespondencyjna to kpina z mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Wszyscy pracujemy, chodzimy na zakupy i tym samym jako radni mamy obowiązek uczestniczyć w trybie normalnym na sesji Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - napisała na swoim profilu facebook'owym radna Marlena Wężyk-Głowacka.

 

Do słów radnej odniósł się przewodniczący rady Marian Błaszczyński:

Chciałbym Państwa poinformować, że w dniu przekazania Radnym zawiadomienia o zwołaniu dzisiejszej sesji obowiązywały przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nimi zorganizowanie sesji w sposób stacjonarny nie jest możliwe w Sali plenarnej Urzędu Miasta. W pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje kryterium 1 osoba na 15 m2 wolnej powierzchni. Uwzględniając fakt, iż powierzchnia Sali plenarnej wynosi 102,92 m2, spełnienie kryterium 15 m2 na osobę warunkuje dopuszczalną obecność na Sali plenarnej maksymalnie 7 osób. Do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. W związku z powyższym zdecydowałem zwołać sesję Rady Miasta w trybie korespondencyjnym.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

prawda Marian ? ~prawda Marian ? (Gość)07.06.2021 14:03

Wiecie jaka jest róznica między głosowaniem normalnym a zdalnym ?? przy zdalnym można być nawalonym jak pekaes i nikt nie widzi.

162


ZXY ~ZXY (Gość)07.06.2021 14:55

Ilu radnych jest w pełni zastrzepionych?Takiej informacji nikt nie udzielił

42


dyzio ~dyzio (Gość)07.06.2021 14:40

ha, ha, ha koń by się uśmiał z takiego głosowania

120


Wspaniale! ~Wspaniale! (Gość)07.06.2021 11:34

Mamy wirtualną radę Miejską!

190


g... ~g... (Gość)07.06.2021 13:50

Panie Janik, Pani Piekarski, Panie Stachaczyk, Pani Wężyk-Głowacka i Panie Gajda a dlaczego to rzad nie zniesie ograniczeń związanych z zakazem udziału w legalnych zgromadzeniach??? Przecież wszędzie te obostrzenia są uchylane, może Pan Janik coś w tym temacie wie??? To proszę się podzielić z lokalną społecznością - proszę nie jątrzyć Panie Janik. Takich przykładów można na pęczki przytaczać Panie Janik z PISu.

28


Marian Buziaczek ~Marian Buziaczek (Gość)07.06.2021 12:03

Inny wynik nie był możliwy.
Siatka rzeczonego pana działa.
Nie ma mocnych na tą jakuzę.
Piotrków za chwile będzie częścią Kleszczowa lub innej metropolii.
Coście s? uczynili z tym grodem?

220


cynik ~cynik (Gość)07.06.2021 11:28

No i bardzo dobrze. Niech pan Chojniak "prowadzi" Piotrków historyczny i jakże cząstkowy. Jak liczba mieszkańców spadnie poniżej 50 tysięcy będziemy dziękować burmistrzowi /nie prezydentowi/, który oczywiście będzie prowadził nas w kierunku co raz lepszego dobrobytu i .....tu sobie dopiszcie. I nie wykluczone ,że to będzie nasz dzisiejszy "przewodnik".

210


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)07.06.2021 11:26

Nie wiedziałem, że odczytanie oświadczeń to debata - jednak człowiek uczy się przez całe życie. Czy z obradami czy bez wynik byłby taki sam. Ktoś tych ludzi niestety wybrał. I jeszcze jedno pytanie: pan radny Gajda i pani Wężyk-Głowacka nie oddali głosu bo długopisy im się wypisały, albo uchowaj Boże mają jakąś kontuzję prawej ręki? Bo serio, nie rozumiem jak można nie oddać głosu - albo popieram budżet, albo nie.

101


Monsignore ~Monsignore (Gość)07.06.2021 11:16

Towarzystwo Wzajemnej Adoracji poparło zdalnie pana prezydenta,a teraz domagają się bezpośredniego,osobistego spotkania z popartym,bo bardzo się za nim stęsknili.Jakie to wszystko słodziuśkie, cudowne i wspaniałe,że krokodyle łzy popłynęły mi po twarzy.Ze wzruszenia.

140


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)07.06.2021 10:59

żadnego niezadowolonego głosu? Niemożliwe!

111


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat