Prezes UTW Janina Franczak-Kujawska doceniona przez Łódzki Dom Kultury

Łódzkie Środa, 18 grudnia 20191
We wtorek 17 grudnia w Łódzkim Domu Kultury wyróżnienie dla Lidera Grupy Senioralnej 2019 odebrała piotrkowianka Janina Franczak-Kujawska. Pani Janina, jako prezes piotrkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku została doceniona została za pracę i zaangażowanie na rzecz aktywizacji seniorów w ramach projektu „Przystanek 60+”. We wtorek ŁDK podsumował również tegoroczne działania na rzecz seniorów województwa łódzkiego.

Ładuję galerię...

We wtorek 17 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbyło się podsumowanie całorocznych działań tej instytucji na rzecz seniorów z województwa łódzkiego. ŁDK, podobnie jak w roku ubiegłym, wyróżnił osoby i organizacje, które wykazały się wysokim zaangażowaniem w rozwój i promocję projektu. Wyróżnienie dla Lidera Grupy Senioralnej 2019 z rąk dyrektora Łódzkiego Domu Kultury Waldemara Drozda odebrała Janina Franczak-Kujawska, prezes piotrkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Piotrkowianka została doceniona za pracę i zaangażowanie na rzecz aktywizacji seniorów w ramach projektu „Przystanek 60+”.

 

Pozostałe wyróżnienia otrzymali: Kabaret Bez Nazwy z Lipiec Reymontowskich – jako wschodząca gwiazda 2019 r., Jadwiga Kocik z Tomaszowa Mazowieckiego – Multitalent 2019, Krzysztof Kozłowski z Łodzi – Multitalent 2019, Grzegorz Nowak z Wielunia (Radio Ziemi Wieluńskiej) – za promowanie projektu „Przystanek 60+” oraz Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie.

 

Podsumowanie projektu połączone zostało z ostatnim w tym roku konkursem – XX Wojewódzkim Przeglądem Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, organizowanym w kategorii muzycznej. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia wykonywano utwory związane tematycznie ze świętami i zimą. I miejsce w kategorii chóry otrzymał „Con Grazia” z Czastar. W kategorii zespoły główną nagrodę otrzymał Zespół „Kalina” z Tomaszowa Mazowieckiego. Nagroda dla najlepszego solisty przyznana została Jadwidze Kocik również z Tomaszowa Mazowieckiego. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się na stronie Łódzkiego Domu Kultury www.ldk.lodz.pl.

 

W Przeglądzie wzięło udział przeszło 300 seniorów z regionu, którzy zaprezentowali się w kategoriach: soliści, zespoły oraz chóry.

 

Patronat honorowy nad projektem „Przystanek 60+” sprawuje Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

 

 

 

(materiał: ŁDK)

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jacek Sokalski ~Jacek Sokalski (Gość)18.12.2019 22:13

Gratuluję Pani Prezes

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat