Advertisement

"Powiat folklorem malowany" - wielki koncert w Wolborzu

Środa, 26 lipca 20238
Powiat Piotrkowski ma już 25 lat. Swój jubileusz samorząd powiatowy chce wspólnie świętować z mieszkańcami. Już w sobotę w Wolborzu odbędzie się Międzynarodowy Koncert Letni „Powiat folklorem malowany”.

Wydarzenie odbędzie się w parku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu, a organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci. 

Ziemia piotrkowska to przede wszystkim wspaniali mieszkańcy, tworzący kulturę tego regionu. Z tego względu z okazji 25-lecia powiatu zdecydowaliśmy się na organizację koncertu, w którym to prezentować się będą m.in. nasi mieszkańcy. Powiat piotrkowski jest przecież bardzo bogaty w zespoły ludowe. Do tego zaprosiliśmy naszych przyjaciół z zagranicy, więc wydarzenie będzie mieć charakter międzynarodowy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Niech ta wspólnota narodowa nas łączy, a nie dzieli - zaprasza starosta Piotr Wojtysiak. 

Na scenie zaprezentują się ludowe zespoły z Armenii, Czarnogóry, Mołdawii, Serbii, Słowacji i oczywiście z Polski. Wśród nich: Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina, Zespół Ludowy Grabiczanie, Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie, Zespół nad Wolbórką, Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice, Z Golesz Orkiestra, Zdzisław Gajewski - jako solista.

 

Poznamy także laureatów VI Trybunału Nalewkowego oraz konkursu kulinarnego „Miodowe Smaki Ziemi Piotrkowskiej”. Wyłonione zostanie również najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu. Dla miłośników tańca przygotowano konkurs oberka, a dla wszystkich gości letniego koncertu starościańską potańcówkę.

 

 

Impreza startuje o godz. 15:00.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Duraj ~Duraj (Gość)26.07.2023 22:00

Ten powiat to cos robi poza występami, dożynkami, rajdami rowerowymi, spartakiadami samorządowców i wymianą "doświadczeń" z samorządowcami zaprzyjaźnionych powiatów za granicą?

00


Wolbor ~Wolbor (Gość)26.07.2023 19:10

Tego jeszcze nie było u nas w sumie chyba zajrzę

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)26.07.2023 18:21

A będzie cos za darmo?

00


Jk ~Jk (Gość)26.07.2023 16:42

Ciekawie się zapowiada a dla dzieci jakie atrakcje?

00


Katrin ~Katrin (Gość)26.07.2023 16:39

Fajnie będę

00


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)26.07.2023 16:39

Pasjonatek z Woli nie będzie ?

00


hau miauuu ~hau miauuu (Gość)26.07.2023 15:07

A turniej o tytuł Mistrza Staropolskiego Hamburgera będzie???

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat