Potrącony 84-letni rowerzysta zmarł na miejscu

Środa, 08 czerwca 201120
Dzisiaj o godzinie 7.45 opoczyńska policja została powiadomiona o wypadku drogowym na drodze krajowej K-74 w pobliżu miejscowości Alfonsów w gminie Paradyż.
fot. KPP Opocznofot. KPP Opoczno

- Na miejsce wypadku zostali skierowani funkcjonariusze z opoczyńskiej jednostki policji oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Paradyżu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca samochodem marki Volkswagen Golf 24-letnia mieszkanka Paradyża na prostym odcinku drogi, jadąc w kierunku Opoczna, potrąciła jadącego w tym samym kierunku 84-letniego rowerzystę, który prawdopodobnie próbował wykonać manewr skrętu w lewo - poinformowała mł. asp. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

 

Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń, pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, zmarł. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez niechronionych uczestników ruchu, jak też przez kierujących pojazdami.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tartu Tarturanga09.06.2011 20:07

"Judasz" napisał(a):
Tyle, że jak w tym artykule to oni giną w wypadkach


Jak Ci facet wjedzie nagle pod koła to co możesz ???
Uderzenie było lewym bokiem nie prawym

00


Judasz ~Judasz (Gość)09.06.2011 14:38

1. Używajcie kierunkowskazów, jak wyprzedzacie/omijacie rowerzystę/skuterzystę/pieszego/auto wystające na jezdni. Często jadę za kimś, kto wykonuje zwrot wyprzedzania, a ja się dziwię - skąd ten rowerzysta się tu wziął? :)
2. Nie wyprzedzajcie na wariata rowerzysty, gdy coś jedzie z przeciwka. Często mam wrażenie, że po prostu nie chce się kierowcy zdjąć nogi z gazu. Ciągły pospiech....
Nie piszę tego dlatego, bo uważam, że rowerzysta to święta krowa. Oni też mają swoje grzechy - brak świateł po zmierzchu, dwa piwka, często bujanie w obłokach... Tyle, że jak w tym artykule to oni giną w wypadkach, a nie kierowcy aut. Pogódźcie się, że na drogach będą zawsze, bo ścieżki nie powstaną wszędzie - zwłaszcza na wsiach. Stąd trzeba ich bacznie obserwować.

00


P51 ~P51 (Gość)09.06.2011 11:04

"kierowca" napisał(a):
Naśmiewać się z ofiary jak czyni to P51 to szczyt chamstwa i braku szacunku do starszych osób. Ty pewnie nie dożyjesz tych lat to nie będziesz wiedział jak to jest być starym schorowanym człowiekiem. Już teraz widać, że z twoim mózgiem jest coś nie tak.


Oj,biednyś ty,biedny...
Jak zarzucasz chamstwo w przypadku życzliwej,lekko żartobliwej troski o starszych ludzi, ale też innych użytkowników drogi...
Mój mózg działa ok.
Szkoda,że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, za to łatwo przychodzi ci ferowanie obraźliwych wyroków wobec innych.
Sam nie jesteś w porządku...

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)08.06.2011 22:51

"matylda" napisał(a):
Każdy ma prawo do jeżdżenia rowerem!


Oczywiście że tak!!!!
Każdy kto jest w pełni to wykonywać, jest świadomy , trzeżwy , jest w pełni zdrowia psychicznego i fizycznego, przeszedł odpowiednie kursy na temat ruchu drogowego , ma odpowiednio wyposażony pojazd , spełnił kryteria lekarskie odnośnie bycia uczestnikiem ruchu drogowego, ma pełen zakres fizycznego i psychicznego ,szybkiego reagowania na niebezpieczeństwo, refleks , siłę , zmysł spostrzegawczości etc............
Nie jest możliwe , wg psychologii rozwojowej, by 84 letnia osoba spełniała wszystkie te warunki. Bywają wyjątki, Gruzini, ale to opowiastka na inną okazję.

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)08.06.2011 22:21

"kierowca" napisał(a):
A jakby zamiast dziadka jechało dziecko ze szkoły, to co należy je zabić


No..Bareja i "Miś" tutaj się kłania. Ale fakt! Idiotę wszyscy wysłuchają.

00


Tartu Tarturanga08.06.2011 22:18

Jeśli była linia ciągła podwujna to gdzie starszy Pan chiał skęcać ??? Jego nie obowiązują przepisy .
No niestety rowerzystów Kodeks nie dotyczy ....

00


Tartu Tarturanga08.06.2011 22:15

"rowerzysta-" napisał(a):
A kto zapłaci za zniszczenie roweru?


Jeśli maił autocasco to ubezpieczyciel ...

00


Tartu Tarturanga08.06.2011 22:14

"kierowca" napisał(a):
Po uszkodzonym samochodzie widać, że ta młoda kobieta musiała jechać bardzo szybko i wyprzedzała dziadka na rowerze mimo podwójnej linii ciągłej. Samochód EOP to Opoczno. A jakby spotkało to waszego ojca albo dziadka? Podczas wyprzedzania szczególnie rowerzysty należy zachować szczególna ostrożność bowiem osoby starsze mogą niedosłyszeć jak również maja trudności z utrzymaniem równowagi. Naśmiewać się z ofiary jak czyni to P51 to szczyt chamstwa i braku szacunku do starszych osób. Ty pewnie nie dożyjesz tych lat to nie będziesz wiedział jak to jest być starym schorowanym człowiekiem. Już teraz widać, że z twoim mózgiem jest coś nie tak.


Ej ... są przepisy ruchu drogowego i trzeba przestrzegać ,,, każdy kto decyduje się być jego uczestnikiem takie polskie prawo.
A pytam z ciekawości bo jak poruszyłem temat obowiązkowego OC rowerzystów to było wielkie zdziwienie.
A jakby ten pan jadąc na rowerze ... nie zauwaźył Twojego dziecka i w niego by wjechał to co byś wtedy mówił???
Empatia jak najbardziej ale te sprawy też są waźne - starszy pan zawinił, a wiek to nie usprawiedliwienia ...

00


rowerzysta ~rowerzysta (Gość)08.06.2011 20:44

"zet" napisał(a):
wogole zastanawiam mnie kwestia naprawy auta przy uszkodzeniu zwiny pieszego czy rowerzysty wszak oc taki uczestnik ruchu nie ma.


A kto zapłaci za zniszczenie roweru?

00


zet ~zet (Gość)08.06.2011 18:40

"Tartu" napisał(a):
Kto w takiej sytuacji zwróci pieniadze za naprawę auta ???

wogole zastanawiam mnie kwestia naprawy auta przy uszkodzeniu zwiny pieszego czy rowerzysty wszak oc taki uczestnik ruchu nie ma.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat