Advertisement

Polski Ład: ulga na powrót. Od kiedy i dla kogo?

Strefa FMRegion Środa, 02 lutego 2022378411
Miała zyskać większość, a jak będzie naprawdę? Na razie słychać głównie o obawach i wątpliwościach związanych z Polskim Ładem. O niektórych z nich rozmawiamy na antenie Strefy Fm Piotrków i piszemy na naszym portalu.
Polski Ład: ulga na powrót. Od kiedy i dla kogo?

W każdy wtorek w Maglu po godzinie 9.10 na pytania dziennikarzy i słuchaczy (można je zgłaszać wcześniej, telefonicznie) odpowiada naczelnik piotrkowskiego Urzędu Skarbowego.

 

Red. – Czym jest tzw. ulga na powrót?

Joanna Gniewaszewska – Durska - Ulga na powrót obowiązuje od 1 stycznia 2022r. i polega na zwolnieniu od podatku dochodowego przychodów uzyskanych z:

- pracy na etacie,

- umów zlecenia zawartych z firmą, pozarolniczej działalności gospodarczej, do której ma zastosowanie skala podatkowa (tzw. zasady ogólne), jednolita 5 lub 19 % stawka podatku dla przedsiębiorców lub ryczałt ewidencjonowany

Red. – Kto będzie mógł z niej skorzystać?

J.G. – D. - Z ulgi może skorzystać osoba, która:

- po 31 grudnia 2021r. przeniosła miejsce zamieszkania na terytorium Polski i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu

- nie miała miejsca zamieszkania na terytorium Polski trzy lata kalendarzowe poprzedzające 2022r.

Jest to ulga limitowana. Zwolnienie od podatku obejmuje przychody do kwoty 85 528 zł. Aby skorzystać z tej ulgi w trakcie roku podatkowego, należy złożyć do płatnika pisemne oświadczenie, że spełniamy warunki do stosowania zwolnienia. Na podstawie tego oświadczenia płatnik będzie uwzględniał zwolnienie przy poborze zaliczek.

 

Przy okazji pracownicy US przypominają, że w związku z pandemią klienci obsługiwani są wyłącznie na sali nr 1. Jednocześnie może tam przebywać osiem osób.

 

- Pierwszeństwo mają podatnicy, którzy umówili się na wizytę na stronie podatki.gov.pl  lub telefonicznie – mówiła naczelnik Gniewaszewska – Durska. - Osoby nieumówione muszą czekać, aż będą mogły wejść. Prosimy zatem o korzystanie z elektronicznej formy rozliczeń poprzez stronę podatki.gov.pl, a w przypadku konieczności odwiedzenia urzędu o wcześniejsze umówienie wizyty.

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ass ~ass (Gość)03.02.2022 22:25

Precz z takim ładem! Przeżyłem już sporo: siermiężną, nieskomputeryzowaną rachunkowość w PRL-u, papierowe kartoteki, książkowe obrotówki i tzw. amerykanki, potem jakieś karty perforowane, sporządzanie bilansu w warunkach stanu wojennego, zmiany w rachunkowości związane ze zmianami ustrojowymi, ubruttowienie wynagrodzeń w 1991 r., przejście z podatku obrotowego na VAT w 1993 r., reformę emerytalną w 1998 r., rewolucję w VAT-cie związaną ze wstąpieniem do Unii, a nie tak dawno wdrażanie PPK, ale takiego burd.... chciałem powiedzieć: bałaganu, jak teraz, to nie pamiętam! Jakim trzeba być podłym, jakim trzeba być cynicznym, jakim trzeba być bezwstydnym, żeby z pobudek czysto politycznych przepchnąć kolanem pisanego na kolanie najwidoczniej przez niedoświadczonych ludzi bubla i to mimo apeli przedsiębiorców, doradców podatkowych, ekonomistów, księgowych, wreszcie stanowiska senatu, żeby to odroczyć i jeszcze teraz obwiniać za powstały bałagan księgowych i słusznie nagłaśniające problem media! No i to wszystko w czasie pandemii, kiedy wielu księgowych może za chwilę być na izolacjach, albo kwarantannach. A może jeszcze powiedzą, to wszystko tradycyjnie wina... Tuska, no nie?...

41


go?ć_ania ~go?ć_ania (Gość)04.02.2022 10:06

Jak chcą robić jakikolwiek ład to powinni podnieść 500+na jakieś 1000plus dla bombelków.

01


Fakir ~Fakir (Gość)03.02.2022 11:09

Jaki polski i jaki ład? To jest pisu bajzel i drożyzna

52


Viper ~Viper (Gość)03.02.2022 11:07

Pisowski bałagan podatkowy. Niech się pakują

52


P.T. ~P.T. (Gość)03.02.2022 08:49

Proszę o wpisy pracujących w Piotrkowskich firmach jak zyskaliście na tym ładzie.

40


Baas ~Baas (Gość)02.02.2022 16:53

Polski bajzel

114


Były kursant ~Były kursant (Gość)02.02.2022 16:40

Okradanie Polaków - cd. ani w Polsce, ani w Piotrkowie ich nie chcemy

134


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat