Advertisement

Policjanci z grupy SPEED podsumowali 2022 rok

PolicjaŁódzkie Wtorek, 17 stycznia 20232
45413 ujawnionych wykroczeń w tym 32613 przekroczeń prędkości, zatrzymanie 2120 dowodów rejestracyjnych a także ujawnienie 271 przestępców drogowych, to podsumowanie działalności w 2022 roku łódzkiej grupy SPEED.
fot.: archiwum fot.: archiwum

Niewłaściwe zachowanie wobec pieszych,  nieprawidłowe wyprzedzanie czy przekraczanie dozwolonej prędkości to zachowania, które mają największy wpływ na doprowadzenie do wielu wypadków drogowych. Aby im przeciwdziałać grupa SPEED ma do dyspozycji szybkie auta i najnowsze motocykle,  nowoczesne mierniki prędkości, drona orazdoświadczonych funkcjonariuszy. C

Policjanci z grupy SPEED podkreślają że na drodze powinniśmy zawsze kierować się   rozwagą i rozsądkiem.  Zawsze powinniśmy   mieć świadomość, że siedząc  za sterami swojego  pojazdu jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i   życie nie tylko swoje, czy swoich najbliższych będących w aucie   ale także innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla asp. sztab. Marzanna Boratyńska z KWP w Łodzi.

W 2022 roku mundurowi ze SPEED-u skontrolowali blisko 40 tys. pojazdów, ujawniając 45413 wykroczeń, w tym 32613 przekroczeń prędkości z czego 630 za tzw. +50km/h), nałożyli 31972 mandaty karne i skierowali 1071 wniosków o ukaranie do sądów. Zatrzymali ponadto 759 praw jazdy, a także 2120 dowodów rejestracyjnych. Ujawnili 271 przestępstw, między innymi eliminując z ruchu 119 pijanych kierujących.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stefan ~stefan (Gość)17.01.2023 13:22

taa grupa speed ostatnio widziałem jak panowie z tej grupy zatrzymywali kazdy samochod i sprawdzaili gaśnice ale wcale nie szło im to tak speed....smiech na sali sztuczne nabijanie statystyk

13


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)17.01.2023 11:15

Wczoraj ich widzialem,jak na Sikorskiego dorwali jednego leszcza,ktory nie ustapil pierwszenstwa pieszemu.Ciekawe ile dostal? Bójcie sie mistrzowie kierownicy,bo nie znacie dnia ani godziny...

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat