Advertisement

Policjanci "nakręcali" na bezpieczeństwo

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 26 stycznia 20238
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wolborzu realizując działania w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo", przeprowadzili zajęcia z dziećmi, spędzającymi czas wolny w świetlicy multimedialnej w Goleszach Dużych.

Ładuję galerię...

W województwie łódzkim trwają ferie zimowe. Ten czas wolny od zajęć szkolnych część uczniów spędza na zorganizowanych zimowiskach, a część podczas rodzinnych wyjazdów. Dla dzieci są też organizowane zajęcia w świetlicach na terenie Piotrkowa i powiatu. Jedno z takich miejsc, świetlicę multimedialną na terenie Golesz Dużych, odwiedzili policjanci z wolborskiego komisariatu.

Podczas spotkania dzielnicowi poruszyli tematy, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przygotowana prezentacja wyjaśniła dzieciom między innymi jaką rolę na drodze odgrywa kierujący, jakie ma prawa i obowiązki i kim jest niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Dzieci otrzymały również opaski odblaskowe i zawieszki do plecaków, które niewątpliwie zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze - mówi Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Dzielnicowi przekazali także świetlicy grę planszową "Ruch drogowy", by poprzez zabawę utrwalać w młodych umysłach podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Spotkania dzieci z policjantami podczas ferii odbywają się systematycznie by, czas przerwy od szkoły spędziły bezpiecznie.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pieszy ~Pieszy (Gość)25.01.2023 15:46

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dzieci to niech policja zajmie się samochodami jeżdżącymi wzdłuż chodnika. W Piotrkowie jest to plaga. Dziecko które stoi na chodniku jest w niebezpieczeństwie jeżeli samochód zacznie cofać.

70


rodzic ~rodzic (Gość)26.01.2023 14:08

Dobra i godna naśladowania robota.

11


go?ć_epi ~go?ć_epi (Gość)25.01.2023 17:11

Kolejna pożyteczna inicjatywa pani Policjantki. Brawo

42


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat