Policja na tropie przestępców narkotykowych. Zatrzymano 6 osób

PolicjaRadomsko Piątek, 26 kwietnia 20247
Sześć osób zatrzymanych jednego poranka, zabezpieczone substancje odurzające, przyrządy do porcjowania narkotyków, sprzęt elektroniczny i gotówka - to efekt wspólnej pracy radomszczańskich policjantów z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Dwoje z nich jest już za kratkami.

Ładuję galerię...

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej w środę (24 kwietnia 2024 roku) policjanci z radomszczańskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z KWP w Łodzi zatrzymali 6 osób w wieku od 26 do 42 lat. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, piotrkowskiego oraz włoszczowskiego. Osoby te w różnym stopniu związane są z przestępczością narkotykową.

Proces wykrywaczy w tej sprawie został zainicjowany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Przedborzu. Następnie do zbierania materiałów włączyli się policjanci z Radomska i Łodzi. Kiedy zgromadzili solidne informacje dotyczące przestępczej działalności wytypowanych osób, przystąpili do finalizacji sprawy kryminalnej. Łącznie funkcjonariusze przeprowadzili blisko 30 przeszukań lokali, pojazdów i osób. W czasie realizacji znaleziono różne substancje odurzające, urządzenia do porcjowania narkotyków, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Policjanci zabezpieczyli również kwotę niemal 110 tysięcy złotych - mówi nadkomisarz Aneta Wlazowska z KPP w Radomsku. - Jeszcze tego samego dnia, wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie prokuratorzy przesłuchali ich i postawili zarzuty - dodaje.

 

Wobec czterech osób prokuratorzy zastosowali dozory policyjne, poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju. Z kolei dwóch zatrzymanych, zgodnie z postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a ich znacznej ilości nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a za kierowanie taką grupą nawet do 12 lat. Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy, role poszczególnych osób oraz inne osoby współpracujące z grupą.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Malypiotrkowianin ~Malypiotrkowianin (Gość)26.04.2024 18:09

Czyli cZterech syplo a dwóch nie..

41


Malypiotrkowianin ~Malypiotrkowianin (Gość)26.04.2024 18:09

Czyli cZterech syplo a dwóch nie..

01


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)26.04.2024 13:46

Teraz potrafili wydać zakaz opuszczania kraju, a zabójcę 3- osobowej rodziny Sebastiana M. puścili wolno. Rodzina ofiar czeka na sprawiedliwość nie tylko dla kierowcy, ale i dla organów ścigania.

180


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat