Advertisement

Po 10 latach Kamil Majchrzak wypadł z rankingu ATP

Wtorek, 24 października 202314
Kamil Majchrzak nie jest już klasyfikowany w rankingu ATP. W najnowszym zestawieniu piotrkowski tenisista stracił ostatnie punkty, które zdobył w ubiegłym roku w październiku za zwycięstwo w turnieju rangi ATP Challenger w koreańskim Busan.
fot.: FB Kamil Majchrzak fot.: FB Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak zadebiutował w rankingu ATP 26 sierpnia 2013 roku. W swojej karierze 27-latek wspiął się najwyżej na 75. miejsce w rankingu ATP, co miało miejsce w kwietniu ubiegłego roku.

 

Życie sportowe Majchrzaka wywróciło się do góry nogami pod koniec 2022 roku, kiedy to został zawieszony w wyniku uzyskania dodatniego wyniku kontroli antydopingowej przeprowadzonej na przełomie października i listopada 2022 roku. Od samego początku piotrkowski tenisista podkreślał, że nigdy świadomie nie przyjąłby środków dopingujących.

Zawsze byłem i jestem uczciwym człowiekiem. Sprzeciwiam się każdej formie oszustwa w celu osiągnięcia korzyści. Pod koniec 2022 roku w jednej chwili straciłem wszystko. Od dziecka ciężko trenowałem, by spełnić marzenia. Tenis nie jest tylko moją pracą, lecz przede wszystkim moim życiem - zaznaczał Kamil Majchrzak w wydanym w czerwcu komunikacie.

 

W kolejnych miesiącach Majchrzak toczył walkę w obronie swojego imienia. Pod koniec czerwca piotrkowianin wydał oświadczenie, w którym poinformował o ostatecznej karze. Po rozpatrzeniu wszystkich materiałów dowodowych złożonych przez prawników Kamila Majchrzaka ITIA, czyli instytucja zajmująca się promowaniem i ochroną uczciwości w zawodowym tenisie na świecie, postanowiła ukarać polskiego zawodnika karą 13 miesięcy zakazu gry, która upłynie 29 grudnia.

 

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Zwrot akcji w sprawie Majchrzaka

 

Taki przebieg zdarzeń wykluczył Majchrzaka z udziału w rozgrywkach tenisowych w całym sezonie 2023. Na światowe korty piotrkowski tenisista powróci wraz z początkiem 2024 roku. 27-latek będzie musiał odbudowywać ranking poprzez udział w turniejach z najniższą rangą ITF, co dla piotrkowianina będzie stanowiło trudną i żmudną przeprawę w powrocie do pierwszej setki rankingu ATP. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytam ~Pytam (Gość)24.10.2023 21:52

Majchrzak, Majchrzak, czy to nie jest aby, syn starego Majchrzaka?

21


do kinia ~do kinia (Gość)27.10.2023 08:19

Jak to nie winny,a kara maksymalnie skrócona?To jak cię wsadzą na 5 lat za np.złodziejstwo lub inne przestępstwo ,a po roku stwierdzą ,że byłeś nie winny to ci skrócą odsiadkę maksymalnie z 5 lat na 1 rok.Coś tu się kupy nie trzyma.

20


goœć_kinia ~goœć_kinia (Gość)25.10.2023 23:35

Artykuł nie do końca przedstawił to jak było, a komentujący widać nie znają sprawy :) Agencja antydopingowa przyznała rację Majchrzakowi - nie wiedział, że przyjmuje zakazane substancje, bo nie były wymienione w składzie produktu, w którym się znalazły a ich ilość była na tyle śladowa, że nie wpłynęła na jakość gry. Dlatego pierwotna kara została maksymalnie skrócona. Wystarczy prosty research. Powodzenia chłopaku! :)

Moderator:

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: https://epiotrkow.pl/news/Zwrot-akcji-w-sprawie-Majchrzaka,51770

21


Johnny B. ~Johnny B. (Gość)25.10.2023 19:05

Powstanie nowa szkółka w Piotrkowie w tenisa?Bo kolega to raczej już sukcesów nie odniesie.Jak się idzie na skróty to trzeba się z tym liczyć.Czy było warto nie wiem,ale jak to była jedyna opcja bo organizm nie dawał rady to chyba też bym podjął ryzyko.

20


Michaź ~Michaź (Gość)25.10.2023 12:34

Przestępcy są karani - taka kolej rzeczy...

30


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)25.10.2023 09:10

Przydała by się jakaś dotacja od miasta na otarcie łez. Chętnie zobaczę podsumowanie który sport, ile dostał dotacji przez okres rządzenia obecnego prezydenta

00


go?ć_aaa ~go?ć_aaa (Gość)25.10.2023 08:13

Ktory to izotonik byl zanieczyszczony?
Moze nalezaloby powiedziec glosno.

01


... ~... (Gość)25.10.2023 08:12

Szkoda, ze glosno nie powiedzial, ktory to izotonik byl zanieczyszczony.

00


Alan ~Alan (Gość)25.10.2023 05:33

Szkoda chłopaka, oby teraz było tylko lepiej.

61


obiektywny ~obiektywny (Gość)24.10.2023 12:03

Chyba lepiej będzie jak zaczniemy się dowiadywać o nowych oby zwycięskich pojedynka w nowym roku niż odgrzewać jakby nie nie było niezbyt chwalebną przeszłość.

42


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat