artykuł sponsorowany

Pluskwy w bagażu - jak uniknąć przywiezienia pluskiew z podróży?

Czwartek, 23 maja 2024
Wakacje w sanatorium, hotelu czy domku letniskowym mogą zakończyć się przywiezieniem pluskiew do domu. Również sama podróż w pociągu czy autobusie jest ryzykowna właśnie ze względu na pojawienie się niechcianych insektów w bagażu. Na szczęście są pewne sposoby walki z tymi małymi owadami. Przekonaj się co zrobić, by nie zabrać ze sobą pluskiew do domu!
Pluskwy w bagażu - jak uniknąć przywiezienia pluskiew z podróży?

Bardzo dokładnie zabezpiecz bagaż w workach strunowych

 

To jedna z najlepszych rad, jakich możemy Ci udzielić. Wszystkie części garderoby, które zabierasz ze sobą w podróż, powinny być transportowane właśnie w woreczkach strunowych (lub zwykłych workach plastikowych). Dlaczego? W ten sposób skutecznie oddzielisz pluskwy od przewożonych w bagażu ubrań i bielizny. Pluskwy Warszawa łatwo przejąć do swojej torby podróżnej, gdy odzież nie jest wystarczająco izolowana.

 

Worki do pakowania odzieży powinny zapewniać szczelne zamknięcie. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że żadne insekty nie wejdą do środka. Przed zapakowaniem swojej odzieży do worków strunowych dokładnie je przejrzyj i (jeśli masz taką możliwość) oddaj do prania. Natomiast gdy nie masz takiej możliwości, postaraj się wywiesić używaną odzież na słoneczne miejsce, by wystawić ją na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Pluskwy nie lubią nasłonecznionych obszarów. Aby zapewnić wyższa temperaturę wygrzewania ubrania powinno zapakować się do czarnych worków foliowych, a później wystawić na pełne słońce.

 

Dokładnie sprawdzaj, gdzie przechowujesz bagaż

 

Mowa nie tylko o pobycie w hotelu czy domku letniskowym, ale też podróży w autobusie, tramwaju, metrze i pociągu. Publiczne środki transportu nie zawsze są dezynfekowane w odpowiedni sposób, a spora liczba pasażerów z różnych stron jeszcze zwiększa ryzyko przeniesienia insektów. Dlatego bardzo uważnie sprawdzaj, gdzie kładziesz swój bagaż. Najlepiej trzymać go w pobliżu siebie i unikać kładzenia np. na podłodze czy w strefach skupiających wielkie ilości bagaży. Oczywiście rozumiemy, że całkowite unikanie takich przestrzeni jest bardzo trudne, ale warto zwracać uwagę na miejsce przebywania swojej torby podróżnej lub walizki.

 

Dokładnie przejrzyj i wypierz bagaż po przyjeździe

 

Bardzo dużo w kontekście narażenia się na obecność pluskiew można zrobić po powrocie do domu. Odzież, którą masz w oddzielnych workach strunowych, od razu wypierz. Zaleca się zastosowanie wysokiej temperatury najlepiej 50-60oC, o ile to możliwe w kontekście wszystkich tkanin. Jeśli nie możesz przeznaczyć całego bagażu od razu do prania, nie wyjmuj wszystkiego z worków. Warto pamiętać, by worki foliowe wyrzucić, a przynajmniej bardzo dokładnie wytrzepać na zewnątrz. To pozwoli Ci jeszcze bardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pluskiew w swoim domu.

 

Nie lekceważ ryzyka pojawienia się pluskiew

 

Oczywiście pluskwy w Warszawie czy innym mieście mogą pojawić się nagle. Dlatego warto stosować się do ww. zasad przy każdej podróży. Nawet jeśli myślisz, że hotel czy inny obiekt jest zachowany w pełnej czystości, ryzyko przeniesienia pluskiew nadal istnieje. Zawsze ostrożnie podchodź do kwestii zbiorowego transportu, by nie narazić się na wystąpienie insektów w swoim domu. To pomoże Ci ochronić się przed owadami, które później trudno usunąć bez profesjonalnej dezynsekcji.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat