Advertisement

Piotrkowskie szopki (galeria)

ePiotrkow Sobota, 25 grudnia 202146870
W kościołach na terenie Piotrkowa Trybunalskiego jak co roku powstały bożonarodzeniowe szopki. Po pasterce w żłóbkach pojawiły się figurki nowo narodzonego Jezusa. Odwiedziliśmy część piotrkowskich świątyń z aparatem.

Na zdjęciach w galerii znalazły się różnorakie szopki. Od prostych w konstrukcji, opartych jedynie na symbolice, po skomplikowane konstrukcje przedstawiające nie tylko betlejemską stajenkę, ale też makietę Piotrkowa. W galerii zdjęć znalazły się - Kościół pw. NMP Królowej Pokoju, Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, Kaplica pw. św. Jana Pawła II, Kościół św. Jacka i św. Doroty, Kościół Matki Bożej Śnieżnej, Fara oraz Sanktuaria - Matki Bożej Piotrkowskiej i Matki Bożej Trybunalskiej.


Zainteresował temat?

5

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat