Advertisement

Piotrkowianie poznali kulturę łowiecką

Strefa FM Sobota, 04 sierpnia 201874107
Kolejne spotkanie z kulturą łowiecką zostało bardzo pozytywnie odebrane przez mieszkańców Piotrkowa. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w Rynku Trybunalskim. Nie można było narzekać na brak atrakcji. Odbyły się koncert muzyki myśliwskiej, degustacja popularnej łowieckiej potrawy oraz gawędy o zwyczajach myśliwskich.

Ładuję galerię...

- To właściwie kontynuacja spotkań z kulturą łowiecką, które odbywały się już w Piotrkowie. Podczas tegorocznej edycji przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele atrakcji. Wystąpił już Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka, mieszkańcy mogli posłuchać także wykładu dr. Grzegorza Rusaka na temat dziczyzny, ale i nalewek. To jednak nie koniec niespodzianek. Wszyscy mogą spróbować klasycznej myśliwskiej potrawy, jaką jest bigos. Myślę, że mieszkańcy polubią ten rodzaj kuchni. Kolejka cały czas jest, więc chyba im smakuje - powiedział Zbigniew Skrzek, współorganizator wydarzenia.

 

Mieszkańcy Piotrkowa także nie kryli zadowolenia. -  Bardzo się cieszę, że w naszym mieście tyle się dzieje, praktycznie od kwietnia, co weekend, odbywają się jakieś uroczystości. Tym razem spotkanie z kulturą łowiecką, kolejny dobry pomysł. Wspaniałe atrakcje, m.in. koncerty, wykład, no i degustacja. Bigos, który został przygotowany przez dr. Grzegorza Rusaka był bardzo smaczny, dobrze przyprawiony. Nie żałuję, że przyszłam - powiedziała mieszkanka Piotrkowa.

 

O godzinie 19.00 w piotrkowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy "Łowiectwo oczami artystów".

 


Zainteresował temat?

2

12


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

florek ~florek (Gość)06.08.2018 10:40

Jedzonko, muzyczka słowem sielanka. Tradycja zobowiązuje.
To może dla równowagi pokażcie jakąś typową scenkę z polowania. Dobijanie zwierząt czym popadnie, podrzynanie gardełek sarenkom. Postrzelenie zwierzaka przez nawalonego myśliwego a potem gonitwa z psami za konającym stworzeniem toż to super zabawa. Obyś jeden z drugim w przyszłym życiu był sarną czy zającem i doświadczył podobnego losu.

61


zzz ~zzz (Gość)05.08.2018 20:49

Myślistwo = legalna forma kłusownictwa,

82


polo ~polo (Gość)05.08.2018 13:20

Kiedy krzewiący kulturę założą ekrany akustyczne, lub calkowicie zabudują teren strzelnicy przy ul. Wierzejskiej, przestańcie terroryzować mieszkanców osiedla hałasem, nawet nie odpuszczają w niedzielę. Jesteście uciążliwi dla mieszkańcow i śtodowiska i tak dalej nie może być.

91


gość ~gość (Gość)04.08.2018 21:43

Cześć i hwała cesarzowi Władimir :)

00


electric ~electric (Gość)04.08.2018 21:20

Kultura w tym przypadku oznacza zabijanie zwierząt? To wolę być chamem.

198


Sowa ~Sowa (Gość)04.08.2018 20:29

już teraz wiem skąd tyle otyłych łasuchów 90+ kg.

77


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)04.08.2018 19:21

Barbarzyństwo wobec zwierząt nazywacie kulturą łowiecką ???!!!!

2213


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat