Advertisement
artykuł partnerski

Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim

Środa, 21 czerwca 2023
Zamki i grody są nieodłącznym elementem kultury naszych przodków, ich dorobku artystycznego i architektonicznego. Stanowią świadectwo minionych wieków. Dzięki renowacjom współfinansowanym przez Fundusze Europejskie chronione jest dziedzictwo kulturowe. Okres wakacji to znakomity czas, by zwiedzić te wyjątkowe miejsca, wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach i poczuć powiew historii. W czerwcu w ramach cyklu letnich wydarzeń plenerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odbędzie się pikniki „Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim”.
Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim

Wydarzenie odbędzie się 25 czerwca na dziedzińcu Hotelu Podklasztorze w średniowiecznych murach klasztoru Opactwa Cystersów w Sulejowie. Turystyczne atrakcje zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich. Weekend z turniejami sportowymi zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

 

 

Aktywnie i zdrowo

 

Na mieszkańców województwa łódzkiego oraz turystów, którzy wybiorą się na piknik do Sulejowa będą czekały niespodzianki i różnorodne aktywności. Udział w imprezach jest bezpłatny. Piknik w Sulejowie rozpocznie się o 11.30. Podklasztorze i zespół XII-wiecznego Opactwa to idealna sceneria dla takiego wydarzenia. Rozległe tereny dawnej Puszczy Pilickiej i niezwykły klimat klasztoru sprawią, że uczestnicy imprezy poczują, jak fascynującą epoką było średniowiecze. Dla najmłodszych zorganizowano strefę z animacjami i niespodziankami, wśród których znajdą się kolorowe dmuchane place zabaw XXL. Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować wybornego jedzenia i wziąć udział w jarmarkach. Organizatorzy zapraszają na ciepłe i zimne przekąski, napoje i słodycze. Miłośnicy lokalnych przysmaków znajdą coś dla siebie w strefie kulinarnej Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie tam pysznych produktów regionalnych. W Sulejowie zaśpiewa Mateusz Ziółko, który dostarczy uczestnikom pikniku niezapomnianych emocji.

 

Biznes w Łódzkiem z Funduszami Europejskimi

 

W trakcie pikniku wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy Funduszy Europejskich. Będzie można dowiedzieć się, jak działają na ziemi łódzkiej i jak zmieniają życie jej mieszkańców. Bogatą ofertę zaprezentują jednostki samorządu województwa łódzkiego. Konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich pozwolą uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań i realizowanych projektów. Każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się, jak pozyskać dotację na założenie własnej firmy, jak zdobyć pożyczkę na rozwój przedsiębiorstwa, a także jak wygląda realizacja projektu. Każdy może znaleźć swoją szansę na rozwój z Funduszami Europejskimi, wystarczy po nie sięgnąć.

 

Pikniki to wspaniała okazja, aby spędzić czas z najbliższymi oraz dowiedzieć się więcej o ofercie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, o Funduszach Europejskich i zacząć rozwijać swoją firmę w Łódzkiem. Na liście beneficjentów Funduszy Europejskich znajdują się duże i małe przedsiębiorstwa, placówki związane z kulturą i edukacją, ośrodki sportu oraz popularne miejsca rekreacji. Fundusze Europejskie aktywnie przyczyniają się do rozwoju każdego powiatu w województwie łódzkim i poprawiają jakość życia jego mieszkańców.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat